Jak szybko wyjść z depresji

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Jak szybko wyjść z depresji

Postautor: Karolla » 14 lis 2014, 13:33

Ważne żeby skutecznie wyjść z depresji... czas nie jest już tak istotny. Trzeba zacząć walczyć o siebie różnymi sposobami - sport, książka, towarzystwo bliskich, spacer z psem, medytacja, muzyka relaksacyjna... Metod jest bardzo wiele grunt to wybrać właściwą dla siebie.
Karolla

Postautor: Gość » 20 lis 2014, 18:23

Podobno sport dobrze robi.
Gość

Postautor: Egart » 29 sty 2015, 11:37

Ja próbowałem wielu rzeczy na początku choroby, ale jednak w miarę jak postępowała mi zaczynało brakować chęci. W pewnym momencie jedynym ratunkiem była już wizyta u psychologa, co tez nie przyszło mi łatwo. W końcu pomógł mi brat, który sam zapisał mnie na wizytę w Pracowni Psychorozwoju. To prywatna poradnia psychologiczna z Warszawy. Zawiózł mnie tez na pierwszą wizytę, żebym na pewno poszedł. Na początku nie było łatwo, ale w końcu coś zaczęło się we mnie zmieniać i zacząłem wychodzić z depresji. Dziś tylko czasem miewam obniżenie nastroju, ale to chyba jak każdy. Przynajmniej wiem, gdzie mam się zwrócić w razie czego. Naprawdę każdemu radziłbym wizytę u specjalisty zanim będzie za późno. Tu możecie sobie o tym poczytać: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterapia-indywidualna/leczenie-depresji/
Egart

Postautor: bambinka » 05 lut 2015, 10:56

jeżeli mówimy już o jednostce chorobowej, to bez pomocy specjalisty się nie obejdzie. Większość psychiatrów na nfz przypisuje po prostu ogłupiacze, po których się patrzy w sufit, dlatego chyba lepiej od razu udać się do terapeuty i razem z nim znaleźć motywację do jakiegokolwiek działania, atakże znowu cieszyć sie życiem. Mojej siostrze bardzo pomogła pani Boryczka z Alter Ego, ale to Wrocław, musisz poszukać kogoś z Twojej miejscowości, popytaj się anonimowo na forach, poczytaj opinie i znajdź w sobie siłę do walki o swoje szczęście :)
bambinka

Postautor: agagg » 16 gru 2015, 10:12

Zmagałam się z depresją ponad rok. To był koszmar. Nie pomyślałam nawet o wizycie u lekarza, bo myślałam, że to po prostu gorszy czas w moim życiu i że minie. Dopiero przyjaciółka mnie uświadomiła, że trzeba się skonsultować ze specjalista. Umówiłam się do psychomedic.pl w Warszawie i powiem ci, że mi ulżyło. Lekarka bardzo dobrze mnie zrozumiała, przedstawiła plan leczenia i teraz czuję się dużo lepiej.
agagg

Postautor: antonina » 03 sty 2016, 11:55

Naprawdę? Aż tak ci pomogli? Chętnie dowiedziałabym się więcej na ich temat, chociażby to u jakiego lekarza się leczyłaś? Mam wrażenie, że ja zaliczyłam już co najmniej połowę przychodni w Warszawie, ale niestety z bardzo kiepskim rezultatem...
antonina

Postautor: agagg » 05 lut 2016, 11:43

Nie ma sprawy, wszystko ci opowiem, chociaż wydaje mi się, że ogólnie mają tam dobrych lekarzy i do kogo byś nie poszła to będziesz zadowolona.
agagg

Postautor: roksana8 » 11 wrz 2016, 15:39

Z depresji wyleczyć się pomoże specjalna terapia. Trzeba szukać pomocy jeśli ktoś z naszych bliskich jest w potrzebie. Kiedy zauważyliśmy, że mój kuzyn zmaga się z depresja, zareagowaliśmy natychmiast. Poprosiliśmy o pomoc ośrodek Mental Relax House. Tam kuzyn odzyskał siły i chęć do życia, za co do tej pory jesteśmy bardzo wdzięczni specjalistom tam pracującym.
roksana8

Postautor: kewlar » 23 lis 2016, 19:59

W Psychomedic dostępna jest psychoterapia przez Skype - to fajna opcja dla zabieganych czy znajdujących inne wymówki. A równie skuteczna, co wizyta w gabinecie. Na stronie http://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ albo telefonicznie można zapisać się na kontakt. Psychoterapia pomaga w wielu problemach, o których często nie mamy pojęcia, że nas akurat dotyczą.
kewlar

Postautor: maryniek » 10 sty 2017, 8:07

A ja polecam wejść na stronę http://bb-mdi.pl/ i odbyć kursu "droga do sukcesu" Mojemu znajomemu to bardzo pomogło a był w tragicznym stanie. Teraz znalazł sobie dobrą pracą, zmienił całkowicie podejście do życia i sposób myślenia.Bardzo ciekawe podejście do tematu tam mają i dają bardzo dużo motywacji do życia :)
maryniek

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o czym chcesz pogadać