Jak szybko wyjść z depresji

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Jak szybko wyjść z depresji

Postautor: vicky195 » 16 sty 2017, 10:36

Z pewnością najszybciej można wyjść z depresji z pomocą psychologa, choć terapia może trochę zająć. Dla osób zapracowanych, albo mieszkających na prowincji dobrą opcją będzie terapia online - można dzięki temu leczyć się w domu. W PsychoMedic zajmują się leczeniem różnych problemów psychicznych, w tym depresji przez Skype - moim zdaniem to bardzo wygodne rozwiązanie, na psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ jest więcej o takiej terapii.
vicky195

Postautor: kajutek » 17 sty 2017, 12:09

Najlepiej udać się do terapeuty :P
kajutek

Postautor: ulryk194 » 13 kwie 2018, 9:21

Nie da się szybko wyjść z depresji, to wymaga czasu i wiele wysiłku. Dobry psycholog, czy psychiatra powinien pomóc wyjść z depresji, często psychoterapia jest niezbędna, choć niekonieczne w gabinecie, a np. przez internet, jak na psychomedic.online - terapie prowadzą doświadczeni specjaliści, także efekty są bardzo dobre.
ulryk194

Postautor: Melka2 » 26 lip 2018, 22:45

Depresja to poważna choroba, ktora moze prowadzic do roznych uzaleznien. W kazdym razie nie mozna zwlekac i warto wybrac sie do profesjonalnej kliniki. Medox to prywatny osrodek ktory pomoze zwalczyc depresje oraz rozne uzaleznienia takie jak alkoholizm czy narkomania.
Melka2

Postautor: Olga333 » 28 sie 2018, 18:17

U mojego taty doprowadziła do alkoholizmu :( Zanim sie "obudził" to troche to trwalo. na chwilę obecna jest alkoholkiem trzeźwiącym. Leczy się w Ośrodku Przebudzenie w Ligocie Pięknej. Często też go odwiedzamy także ma nasze wsparcie jako rodziny oraz tamtejszych terapeutów.
Olga333

Postautor: Winnie » 29 sie 2018, 16:43

Na pewno nie powinno sie sluchac g*wnianych porad w stylu "zacznij biegać i przestań sie nad sobą użalać". Depresja to straszna choroba i wymaga w pierwszej kolejnosci kontaktu ze specjalistą.
A kto umarł ten nie żyje
Awatar użytkownika
Winnie

Postautor: samuel » 01 paź 2018, 15:40

Najlepiej nie mieć czasu na depresję. Dlatego trzeba sobie odpowiednio zorganizować czas by o niej nie myśleć. Mnie dużo pomógł chór w którym śpiewam od jakiegoś czasu. Działa on przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Zgierzu. Próby mamy w środy, a występy różnie. Głownie w niedziele, ale nie tylko. Coraz więcej mamy koncertów z okazji różnych uroczystości, czasem występujemy charytatywnie. Ostatnio daliśmy koncert osobom niepełnosprawnym z okazji 35-lecia istnienia klubu w Zgierzu.
samuel

Postautor: amorek2 » 15 paź 2018, 7:15

Powiem tak,
Depresja to bardzo poważna choroba może doprowadzić do takiego załamania, że choremu nie chce się żyć. Mam taką sytuację w rodzinie i widziałem jak depresją wyniszczyła młodą dziewczynę. Co najgorsze zmaga się z nią już kilka lat..
Najważniejsza jest pomoc psychologa, trzeba brać też leki ale nieoceniona jest też pomoc i wsparcie ze strony rodziny.
Awatar użytkownika
amorek2

Postautor: reni28 » 16 gru 2018, 22:10

Czy da się szybko wyjść z depresji to sprawa dyskusyjna i zależy oczywiście od osoby... natomiast to co jest pewne to fakt, ze trzeba sZukac pomocy i trzeba walczyć. Samemu ciężko z tego wyjść. Ja swego czasu borykałam się z okropna depresją, ale przyjaciółka zaciągnęła mnie (dosłownie, bo sama nie była przekonana do tego pomysłu) do gabinetu psychoterapia-barbaratargosz.pl. Byłam niechętnie nastawiona do terapii, ale już po pierwszej wizycie poczułam sie o wiele lepiej. Potem byly kolejne i kolejne , aż w końcu powoli,małymi kroczkami, ze wsparciem p. Barbary, wyszłam z tej okropnej depresji. Warto zaczerpnąc pomocy u profesjonalistów!
reni28

Postautor: Rita32 » 18 lut 2019, 9:41

[quote="ulryk194"]Nie da się szybko wyjść z depresji, to wymaga czasu i wiele wysiłku. Dobry psycholog, czy psychiatra powinien pomóc wyjść z depresji, często psychoterapia jest niezbędna, choć niekonieczne w gabinecie, a np. przez internet, jak na psychomedic.online - terapie prowadzą doświadczeni specjaliści, także efekty są bardzo dobre.[/quote]

Mi ciężko wyjść do ludzi z moimi problemami. Wiem, że specjalista by mi pomógł, ale na wizytę w cztery oczy nie mogę się zdecydować. Może takie spotkanie online byłoby dla mnie odpowiednie? Widziałam, że na stronie mają prezentację, jak wygląda takie spotkanie. Nie jest to skomplikowane - wystarczy komputer i dostęp do sieci. Myślisz, że to skuteczne?
Rita32

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o czym chcesz pogadać