Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Postautor: ŁukaszM » 07 paź 2015, 20:31

Studiowaliście, Studiujecie czy uważacie że studia nie są Wam do życia potrzebne??
ŁukaszM

Re: Studia

Postautor: Marko » 10 paź 2015, 21:06

Pewnie, że dobrze jest klepać biedę. A najlepsze jest to, że studia na pewno się do tego nie przyczynią. Ale każdy ma wybór, uczelni jest dużo, kierunków jeszcze więcej. A czy na studia warto pójść? Ja bym poszedł. Nawet od razu na dwa kierunki, które dałyby mi dobry start w życiu zawodowym.
Marko

Re: Studia

Postautor: onlineekspertwsb » 11 paź 2015, 9:35

Witam! Jeżeli ktoś poszukuje jeszcze wolnych miejsc na studiach to serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą Wyższej Szkoły Bankowej http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Studia można podjąć w kilku lokalizacjach na terenie kraju. Dodam także, że aplikując na studia do 15 października kwota wpisowego została obniżona z 400zł na 0zł.

Pozdrawiam
Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia
onlineekspertwsb

Re: Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Postautor: elwira » 12 paź 2015, 7:56

No dwa kierunki to już trzeba mieć głowę, moja koleżanka się tego podjęła trochę nauki ma nie ma co. Ja póki co chodzę na jeden na WSB w Gdańsku.
elwira

Postautor: bellla77 » 12 paź 2015, 19:39

zadziwilły mnie najnowsze sondaże że coraz mniej osób studiuje, uczelnie likwidują w całej polsce. Prawda jest taka ze czy po studiach czy bez o pracę jednakowo trudno w polsce. Młodzież kończy ogólniaki, zapisuje się do szkól policealnych i w 2 , 3 latka ma zawód i co najwazniejsze- praktykę. stąd chyba takie zawirowania na rynku
bellla77

Postautor: Marko » 12 paź 2015, 20:52

Wbrew temu co piszesz nadal jest bardzo dużo chętnych na to, żeby pójść na studia. Ale na studia idzie wielu przeciętniaków, którzy na studia tak naprawdę nie powinni się dostać. Co zmienia faktu, że student, który ma poukładane w głowie i przy okazji dobrze wykorzystał czas na studiach będzie miał większe szanse na znalezienie dobrej pracy. Tym bardziej, jeśli wybierze się uczelnię polecaną przez pracodawców, np. Wyższe Szkoły Bankowe.
Marko

Postautor: petra » 13 paź 2015, 7:40

Wydaje mi się, że obecnie najlepszym wyborem są studia informatyczne. Po ukończeniu takich studiów masz mnóstwo możliwości pracy. Pensje też są bardzo dobre. Dodatkowo jeśli w trakcie studiów weźmiesz się porządnie za naukę języków (angielski + jeszcze jeden język obcy) spokojnie będziesz mógł otrzymać zlecania z zagranicy za jeszcze wyższe stawki. Mój znajomy skończył studia na Politechnice Warszawskiej, w trakcie studiów pracował na pół etatu i uczył się norweskiego. Teraz po skończeniu studiów ma bardzo dobrą pracę w Oslo.
petra

Postautor: elwira » 13 paź 2015, 7:51

Czasem naprawdę to zależy od szczęścia czy nawet bym powiedziała od znajomości, na studia warto iść ale jest bardzo dużo osób które nie mogą potem znaleźć zatrudnienia ale są tacy co mają teraz super pracę i zarabiają grubą kasę.
elwira

Postautor: Marek_Marecki » 14 paź 2015, 11:30

Może i zależy od szczęścia, ale szczęściu też trzeba czasem pomóc. Ja uważam, że studia warto skończyć i im szybciej po maturze tym lepiej. Ja zrobiłem sobie rok przerwy, znalazłem pracę i gdyby nie starszy brat pewnie bym już żadnej szkoły nie skończył. Ale namówił mnie, żebym znalazł jakąś uczelnię po której będę miał pewność, że znajdę dobrze opłacalną pracę. Poszedłem na WSB na finanse i rachunkowość w Bydgoszczy. Poza tym zacząłem teraz staż w biurze rachunkowym i spokojnie starcza mi kasy na opłacenie studiów.
Marek_Marecki

Postautor: demonix » 14 paź 2015, 17:42

Ja ukończyłem WSB w Poznaniu na doradztwie podatkowym. Teraz mam własne biuro w swoim mieście i jestem "na swoim". Studia dużo mi dały i nie próżnowałem na nich tylko w wakacje odrabiałem staże, a na ostatnim roku przeszedłem na zaoczne studia żeby pracować i studiować.
demonix

Następna