Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Postautor: lila » 14 paź 2015, 21:20

Orientujecie się jak to jeszcze jest z przyjęciami na WSB? Zaczęłam coś innego, ale chcę zmienić i zacząć wszystko od nowa, studiować to co chcę, co sprawia mi przyjemność, a uczelnia ma dobre opinie z tego co tu czytam.
lila

Postautor: simona » 29 lis 2015, 1:21

jest już połowa października więc rekrutacja już pewnie się zakończyła. Najlepiej wejść na stronę http://www.wsb.pl/rekrutacja-na-studia-zasady-dla-kandydatow i poczytać sobie na temat rekrutacji w Wyższych Szkołach Bankowych. Kilku moich znajomych skończyło tą uczelnie i zawsze chwalili sobie prowadzone tam zajęcia i wykładowców. Trudni mi określić czy po skończeniu WSB łatwiej czy trudniej znaleźć pracę. W większości przypadków zależy to również od ukończonego kierunku studiów a nie tylko rodzaju uczelni
simona

Postautor: Dinren » 18 sty 2016, 20:21

Ja studiuję filologię rosyjską, jako język dodatkowy wybrałam hiszpański, jestem zdania, że studiować warto, moja znajoma ma na swoim kierunku kilka osób starszych, które studiować muszą teraz, bo inaczej nie dostaną awansu na przykład. Ważne, żeby studiować to co się lubi, bo przełoży się to na nasze dalsze życie;) wybór uczelni też jest ważny, żeby z przyjemnością tam chodzić;) na moją pod tym względem narzekać akurat nie muszę, bo są bardzo otwarci na studenta, organizują różne akcje ciekawe, konkursy;)
Dinren

Postautor: Dinren » 10 lut 2016, 8:12

co do filologii, to na mojej uczelni ruszył nowy wariant anglistyki http://lingwistyka.edu.pl/Studia/Wieczorowe. Studia wieczorowe, trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki. Fajna opcja, bo to są studia,a nie kurs, więc można zdobyć tytuł licencjata z Anglistyki:Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji.
Dinren

Postautor: kierunekrozwoju » 19 maja 2016, 15:30

Witam! To czy warto studiować to indywidualna decyzja każdego. Jakie studia zatem wybrać? Taki wybór warto przemyśleć i skorzystać np. z testu predyspozycji zawodowych. Dzięki niemu można uzyskać informacje na temat swoich preferencji i predyspozycji do danego kierunku bądź zawodu. Zapraszam zatem do wypełnienia takiego testu na stronę kierunekrozwoju.pl

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju
kierunekrozwoju

Postautor: Tabaluga » 25 maja 2016, 14:19

Zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli ktoś się męczy ucząc teorii - to studia to będzie 3 do 5 lat mordęgi o ile nie rzuci ich po 1 roku. Czasem lepiej złapać fach w ręku i doświadczenie niż mgr przed nazwiskiem. A kto ma żyłkę biznesową to i bez studiów firmę rozkręci.

Kierunki: techniczne i językowe. Warto sprawdzić rządową listę zamawianych kierunków, bo to oznacza, że takich specjalistów potrzeba, no i zawsze nieśmiertelna informatyka.
Awatar użytkownika
Tabaluga

Postautor: Motorolqa77 » 25 cze 2016, 1:29

Informatyka może i jest nieśmiertelna ale nie jest dla każdego. Ja na przykład nie wyobrażam sobie całymi dniami siedzieć przed kompem. Studiowałam język rosyjski w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. A teraz jestem tłumaczem. Nie żałuje i polecam ten kierunek młodym ludziom.
Motorolqa77

Postautor: student13 » 29 cze 2016, 14:40

moim skromnym zdaniem przyszłościowe kierunki są związane na pewno z językami obcymi. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ktoś szukał pracy w przyszłości nie znając dobrze angielskiego :)
Już teraz widoczny jest ten trend..wystarczy sprawdzić oferty na portalu pracy http://www.linguajob.pl/ który skupia specjalistów językowych aby przekonać się jak wiele ludzi z dobrym językiem obcym jest poszukiwanych. Obecne trendy z tego co dzisiaj patrzyłem to języki :czeski,ang i niemiecki
student13

Postautor: Pawlik » 02 lip 2016, 10:35

Zawsze można np połączyć informatykę z czymś. WSB w Opolu oferuje Informatykę w logistyce.
http://www.wsb.pl/opole/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/projektowanie-i-eksploatacja-systemami-transportowymi
Na pewno pracę po takich studiach się znajdzie.
Pawlik

Postautor: ivy » 04 lip 2016, 13:37

oczywiście że warto studiować :) trzeba tylko znaleźć coś związanego z zainteresowaniami. Ja studiuję na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej turystykę i rekreację, podróżowaniem od zawsze się interesowałam, więc cieszę się jak dziecko z tych studiów. Dodatkowo mamy możliwość robienia sobie dodatkowych kursów w trakcie studiów
ivy

PoprzedniaNastępna