Nielegalne wtargnięcie policjanta do mieszkania

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Nielegalne wtargnięcie policjanta do mieszkania

Postautor: Malinka » 13 kwie 2016, 12:34

Witam, studiuję w Łodzi i wynajmuję mieszkanie. Wczoraj zapukała do moich drzwi policja, facet i kobieta - ubrani po cywilnemu, nie przedstawili się, machnęli tylko odznaką. Kobieta od razu kazała mi się wylegitymować (odruchowo sięgnęłam po torbę), ale zaczełam pytac o co chodzi, nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, a policjantka wpadła do środka, wyrwała mi torebkę, wyjęła z niej dowód i spisała moje dane. Awanturowałam się, ale nic to nie dało. Wyszli, a po godzinie przyjechał patrol, zabrali mnie na komisariat i oznajmili, że jestem zatrzymana za napaść na funkcjonariusza, a sprawa trafiła do prokuratury. Co mam w tej absurdalnej sytuacji zrobić?
Malinka

Re: Nielegalne wtargnięcie policjanta do mieszkania

Postautor: szlachetna » 14 kwie 2016, 7:08

Nieciekawa sytuacja, aż ciężko uwierzy, ze takie cos mogło mieć miejsce… może cie z kimś pomylili? Może nie usłyszałaś jak się przedstawiali, bo skoro okazano ci legitymację, to ich tożsamośc powinna być ci znana.. Faktem jest, ze funkcjonariusz nie ma prawa bez nakazu bądź zgody wlaściciela lokum wchodzić do środka. Ja bym złozyła skargę do ich przełożonego i czekała na to co będzie dalej. Powiedzieli ci chociaż w jakiej sprawie do ciebie przyszli?
szlachetna

Postautor: Malinka » 14 kwie 2016, 10:19

Ale czy warto jest czekać skoro dostałam nawet papier o tym że jestem zatrzymana. Też mnie przesłuchano i przedstawiono mi zarzuty, ale z drugiej strony to co powinnam zrobić, skoro jestem niewinna, a ta policjantka nawet przecież nie ma śladów, że ją pobiłam poszarpałam czy cokolwiek...
Malinka

Postautor: wedrowca » 15 kwie 2016, 7:43

Wiesz co w takich sytuacjach nigdy nie warto czekać. Wydaje mi się, ze
sama nic nie zdziałasz, będą ciebie tylko zbywać, a po kilku miesiącach okaże się, że jestes przestępcą i dadzą ci wyrok w zawieszeniu. Lepiej idź do adwokata, jak zobaczą, że masz obrońcę zupełnie inaczej zaczną mówić. Sam przez to przechodziłem. Mówię ci profesjonalny obrońca działa na nich jak najlepszy straszak.
wedrowca

Postautor: emtikonka » 15 kwie 2016, 12:37

Ciężka sprawa… Z sądmi miałam do czynienia tylko przy swoim rozwodzie, bo mąż nie chciał się rozstać pokojowo i żądał orzeczenia o winie. Bałam się, że puści mnie z torbami.. Ale poszłam do adwokata. Pomogła mi wtedy Pani Monika Kitscha-Kwasiborska. Tak to wszystko poprowadziła, że po rozwodzie mąż płaci mi alimenty, a m żyje się znacznie lepiej niż w małżeństwie!:) Jestes z łodzi, to może się do niej zgłoś, na pewno ci pomoże.
emtikonka

Postautor: Malinka » 18 kwie 2016, 6:49

Bardzo bym chciała, ale skoro ona zajmuje się rozwodami to raczej mi nie pomoże, wiesz wśród adwokatów tez jest tak, że mają swoje specjalizacje i dobry cywilista nie zawsze jest dobrym karnistą. Boję się, bo studiuję ekonomię, chciałabym kiedyś pracowac w finansach, a jak mnie skażą, to już w żadnej porządnej firmie nie nie przyjmą, bo wszędzie chca zaświadczenia o niekaralności... dodatkowo nie mam kasy na adwokata.
Malinka

Postautor: emtikonka » 18 kwie 2016, 12:40

Co do specjalizacji to Pani adwokat z równym powodzeniem co sprawy rozwodowe prowadzi też sprawy karne i nie tylko, sama zobacz http://www.lodz-adwokat.pl/ Mi poleciała ją znajoma, której syn miał właśnie problemy z prawem. Poza tym kobieta jest bardzo miła i na pewno weźmie pod uwagę, że jeszcze studiujesz ;)
emtikonka

Postautor: Michail66 » 21 maja 2016, 19:21

W takich sprawach mogę polecić pana http://www.adwokat-riedel.pl/ - to bardzo dobry adwokat i miły człowiek, który pomógł mojemu synowi w sprawie karnej. Pan Patryk Riedel ma kancelarię w miastach Katowice i Wodzisław Śląski. Naprawdę polecam, jeśli szukacie dobrego prawnika, który Was nie zawiedzie!
Michail66

Postautor: Lewiksa » 24 maja 2016, 13:55

Czekać cierpliwie i wnikliwie przebadać sprawę, poprosić sąsiadów o sprawozdanie i przedstawić swoje dowody idąc krok po kroku.
Lewiksa