Własny biznes

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Własny biznes

Postautor: Tedi » 17 lis 2016, 18:34

Ktoś z Was myślał może kiedyś o rozpoczęciu własnego biznesu?
Myślicie, że opłaca się takie ryzyko, czy lepiej "siedzieć za biurkiem" określoną liczbę godzin i nie przejmować się niczym.
Tedi

Re: Własny biznes

Postautor: harmony » 18 lis 2016, 12:14

Ja myślę, że własny biznes to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią siedzieć w biurze, na etacie o wyznaczonych godzinach. Mając własny biznes możesz pozwolic sobie na pewna wygodę w czasie. Możesz też wziąć wolne i nie pytać nikogo o zdanie. Ale z drugiej strony trzeba dbać o ten biznes i o swojego klienta. warto zastanowić się, co zrobić żeby do nas przyszedł. a można na przykład posiadać certyfikat Uczciwy Przedsiębiorca, który pozwala nam posiadać ich logo na swojej stronie internetowej. Sprawdzają firme, czy jest rzetelna i wystawiają certyfikat. Budujemy wtedy zaufanie w oczach klienta i jesteśmy wiarygodni.
harmony

Postautor: JustynaGrodzka » 22 lis 2016, 8:46

To dobra opcja dla energicznych osób, które lubią kontakt z ludźmi (wszystko trzeba załatwiać samemu).
https://www.facebook.com/groups/1318810368185788/1318814674852024/?notif_t=like&notif_id=1483101354274481
JustynaGrodzka

Postautor: Adelajda » 08 sty 2017, 15:38

ja jestem za własnym biznesem jak najbardziej, świetna sprawa że można się uniezależnić, biznes powiązany z krawiectwem się sprawdza fajnie, tym bardziej, że na początku można go rozkręcać w domu i nie trzeba ładować w to jakichś wielkich nakładów, ja w galerii łucznika maszynę kupiłam http://www.galerialucznik.pl/pl/p/Martyna-2080-Nowosc-Wysylka-Gratis-/1314 lepszą niż ta którą miałam do tej pory i powoli, małymi krokami budowałam bazę klientów i teraz mogę powiedzieć że naprawdę było warto
Adelajda

Postautor: marek23 » 13 sty 2017, 8:32

Jak zdecydujesz się otworzyć własny hotel to pamiętaj, aby postawić na dobre oprogramowanie dla hotelu. Osobiście polecam InteliHotel Zdecydowanie bezkonkurencyjny program ;)
marek23

Postautor: Agatinka87 » 17 sty 2017, 11:39

Uważam, że jeśli tylko chodzi Ci po głowie coś takiego to trzeba spróbować. Nie trzeba od razu się zwalniać z pracy. Można to robić w wolnym czasie. Jeśli będzie szło wtedy można się zwolnić. Ja mama podobny dylemat. Postanowiłam zaryzykować. Chcę otworzyć sklep internetowy nawet już znalazłam dobry i przede wszystkim darmowy na pasejo.pl żeby nie robić sobie kosztów na początku i zamierzam niebawem wystartować :)
Agatinka87

Postautor: rafałł » 03 mar 2017, 11:07

Ja mam własny lokal typu fast food i jestem zadowolony, że go założyłem. To była naprawdę dobra decyzja. Taka mała rada ode mnie dla początkujących w branży. Dobrze jest postawić na dobry system POS. Ja postawiłem na Gastro POS i jestem zadowolony ;)
rafałł

Postautor: Ajlar » 02 maja 2017, 11:04

Agatinka87 pisze:Uważam, że jeśli tylko chodzi Ci po głowie coś takiego to trzeba spróbować. Nie trzeba od razu się zwalniać z pracy. Można to robić w wolnym czasie. Jeśli będzie szło wtedy można się zwolnić. Ja mama podobny dylemat. Postanowiłam zaryzykować. Chcę otworzyć sklep internetowy nawet już znalazłam dobry i przede wszystkim darmowy na pasejo.pl żeby nie robić sobie kosztów na początku i zamierzam niebawem wystartować :)

Hej,
a jaki masz system platnosci internetowych u siebie wprowadzony? Slyszalam duzo dobrego o systemie tpay.com/ - proste integracja, nawet z darmowymi e-sklepami, do tego szybkosc dzialania (przelewu), duze mozliwosci przesylania pieniedzy (takze juz blik) oraz niskie prowizje. A Ty co u siebie masz?
Ajlar

Postautor: halina566 » 28 lip 2017, 13:53

Moim zdaniem warto pomyśleć o zainwestowaniu w oprogramowanie a także ochronę danych i pracę w chmurze jak z firmą bluer , która sprawdza się bardzo dobrze pod wieloma względami.
halina566

Postautor: MarcinK » 01 sie 2017, 17:22

Ja prowadzę od kilku lat własny biznes. Czasami jest ciężko, ale warto. DLa początkujących mam dobrą radę. Zaopatrzcie się w dobry program do faktur. Ja korzystam z afaktury.pl do faktur i dokumentów online. Jest prosty w obsłudze, bardzo funkcjonalny i mam wgląd kiedy chcę i skąd chcę. A to bardzo ważne.
MarcinK

Następna