Jak leczyć przeziębienie?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Jak leczyć przeziębienie?

Postautor: Anna » 26 lut 2013, 8:34

Czy znacie jakieś skuteczne domowe sposoby na przeziębienie? Nie chodzi mi o grypę czy inne wirusowe choroby, ale zwyczajne przeziębienie.
Ja zwykle stosuję herbatę malinową przed snem, ale może są bardziej skuteczne metody? Przedwiośnie to okres przeziębień, więc warto wiedzieć jak się bronić.
Anna

Jak walczyć z przeziębieniem domowym sposobem

Postautor: Paweł » 27 lut 2013, 10:01

Herbata z cytryną i imbirem - naprawdę stawia na nogi. Wypić przed snem, wypocić i rano człowiek wstaje w o wiele lepszej kondycji niż dzień wcześniej. Nie raz mi pomogło, dlatego polecam :)
Paweł

Re: Jak leczyć przeziębienie?

Postautor: arti » 27 lut 2013, 22:55

Mleko z miodem, tylko niezbyt gorące, bo miód do gorącego się nie nadaje - traci swoje wartości cenne
arti

Miód, cytryna i imbir na przeziębienie

Postautor: Eryk » 06 mar 2013, 13:06

Dobry jest również napar z cytryny i imbiru posłodzony miodem. Bardzo szybko doprowadza człowieka do stanu używalności :)
Eryk

Postautor: modnisia553 » 09 kwie 2013, 15:22

sok z cytryny, łyżka miodu, mleko z czosnkiem, woda z cytryną przez kilka dni, to mój sposób ObrazekObrazekObrazekObrazek
modnisia553

Postautor: haczyk » 23 maja 2013, 16:47

Kanapki ze zrobionym w domu masłem czosnkowym, do tego łóżko :)
Awatar użytkownika
haczyk

Postautor: andrzej » 24 maja 2013, 9:11

Piwo z solą ... a nie to chyba na gardło :P
andrzej

Postautor: refreshka » 11 sie 2013, 0:54

hehe piwo z solą to chyba średnio dobrze smakuje, ja na przeziębienie stosuję tylko środki farmakologiczne
refreshka

Postautor: roksi » 08 paź 2014, 13:22

dużo pić!! cieplą herbatkę proponuje wiele z Was, jest tez taki wynalazek (na www.tommycafe.pl) jak herbata ziołowa ajuwerdyjska. ma dokladnie to, co potrzeba na przeziebienie, czyli trawa cytrynowa, imbir, dodatkowo lukrecja. mozna ja 'poslodzic' miodem (ja nie uzywam cukru od kilku lat). oczywiscie, pic ja mozecie tez wtedy, kiedy nie jestescie przeziebieni (fajnie smakuje).
roksi

Postautor: amazonka » 23 sty 2015, 22:36

Myślę, że nie napiszę nic nowego. Przede wszystkim dużo pić płynów i wygrzać się w łóżku. Mleko z czosnkiem, mleko z miodem, herbata z cytryną i imbirem, syrop z cebuli to te najpopularniejsze sposoby.
amazonka

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o czym chcesz pogadać