Co zrobić by walczyć z uzależnieniem?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Co zrobić by walczyć z uzależnieniem?

Postautor: emtikonka » 20 lis 2018, 9:11

Cześć. Szukam sposobu by przestać pić… Pozbyłam się już alkoholu z domu, rzuciłam się w wir pracy i zaczęłam regularnie biegać. Cały czas coś robię, żeby mnie nie ciągneło do wódki, ale to chyba jest silniejsze ode mnie. Po prostu czasem muszę sobie walnąć kielicha, no a jak już zacznę to zazwyczaj na jednym się nie kończy... Co mogę zrobić, żeby walczyć z tym uzależnieniem?
emtikonka

Re: Co zrobić by walczyć z uzależnieniem?

Postautor: górnolotna » 21 lis 2018, 7:11

Samemu jest ciężko rzucić picie, nawet jak wydaje ci się że jesteś silna i sama się z tym uporasz. Wiem coś o tym, bo też tak miałam. Potem na stronie terapie-uzaleznien.com.pl przeczytałam, że kiedy daje o sobie znać głod alkholowy, ciężko o silną wolę. No i stwierdziłam że muszę iść na terapię.
górnolotna

Postautor: emtikonka » 21 lis 2018, 14:57

Aha, brałam też to pod uwagę ale jednak myślałam, ze dam sobie sama radę. Nie piję przecież jakoś bardzo długo, może z pól roku będzie. Zaczeło się jak mnie facet zostawił i czułam się zdołowana. Nie przypuszczałam że się uzależnię… A taka terapia ile może trwać?
emtikonka

Postautor: górnolotna » 22 lis 2018, 7:44

To różnie jest, ale jak jesteś alkholiczką od niedawna, to i terapia nie powinna trwac bardzo długo. Najlepsze efekty daje leczenie w sprawdzonym ośrodku, gdzie jest przyjazny personel, miła atmosfera, spokój i dobre warunki. Ja ze swojej strony polecam Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień OAZA niedaleko Włocławka. Oferują tam nie tylko pobyt zamknięty, ale też leczenie dochodzące.
górnolotna

Postautor: emtikonka » 22 lis 2018, 11:05

Dla mnie to raczej leczenie dochodzące będzie odpowiednie, jeśli już, bo nie jestem jakąs tam nałogową alkoholiczką, a przynajmniej nigdy tak o sobie nie myślałam. Po prostu popijam trochę w domu i cięzko mi z tym skończyć.
emtikonka

Postautor: Alejandro » 23 lis 2018, 7:10

A więc jesteś już alkoholiczką i właśnie terapia ma Ci pomóc w uświadomieniu sobie tego problemu. O alkholizmie można mówić nie tylko gdy ktoś trwa w nałogu bardzo długo, ale także kiedy pojawiły się u niego pierwsze objawy uzależnienia. Terapia prowadzona w dobrym ośrodku skierowana jest także dla tych „początkujących” osób. Terapeuta uzależnień i psycholog dają swoim podopiecznym odpowiednie wsparcie, dzięki czemu można w miarę szybko wyjśc na prostą.
Alejandro

Postautor: Malinka2 » 20 gru 2018, 21:42

Terapia jest tu niezwykle wskazana. Alkoholizm to bardzo ciezkie uzaleznienie, niektorzy w ogole z niego nie wychodza. Jednak jesli Twoj maz bedzie w dobrych rekach to jest spora szansa zeby wyszedl na prostą. W Nowym Modlinie jest prywatna klinika Medox - oni juz nie raz pomagali uzaleznionym.
Malinka2

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Wszystko o czym chcesz pogadać