Jak rzucić palenie?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Jak rzucić palenie?

Postautor: ptyś » 02 kwie 2013, 20:35

Jak w temacie, ostatnio mam problem. Chcę mega rzucić, z różnych przyczyn, które każdy zna: zdrowie, zapach, kasa... Ale pomimo, że motywacja jest dość olbrzymia, siła woli wręcz przeciwnie.

Czy znacie jakiś skuteczny sposób na rzucenie palenia? Cukierki (słodycze), plastry, tabletki, gumy do żucia? Cokolwiek? Ostatnio coraz modniejsze staja się e-papierosy, ale coś nie bardzo wierzę w skuteczność. Problem wydaje się dość błahy, bo palenie to głupota, ale jednak jakoś tak ciężko....

Czekam na jakieś Wasze rady.
ptyś

Jak rzucić palenie?

Postautor: olczatka » 03 kwie 2013, 7:34

Mi się udało rzucić palenie kilka lat temu, dziś jestem cała happy, w końcu czuje smaki, moje gotowanie znacznie się poprawiło a ode mnie czuć tylko świeży zapach perfum. Początkowo troszkę przytyłam, jednak bardzo szybko zgubiłam nadwagę:)

Jak rzucić? Powiedzieć sobie nigdy więcej! co prawda pomagałam sobie tabletkami Tabeks, jednak opinie są podzielone, mi już po tygodniu ich brania odrzuciło papierosy. Ciągnęło 3 miesiące ale miałam motywację... nie chciałam by pewne maleństwa kiedy je będę przytulać czuły ode mnie smród.

Dziś walczę z palaczami, i namawiam do rzucenia.bo warto! Dziś nie martwię się, że mam ostatnie pieniądze i muszę wybrać, mleko, chleb, masło, czy paczka papierosów? Same korzyści.... :)
olczatka

Re: Jak rzucić palenie?

Postautor: cesaria » 06 kwie 2013, 15:19

ja już próbowałam wszystkiego - tabletki, plasterki i nic :/ wtopiłam w to tylko kupę kasy a i tak dalej mnie ciągnęło do papierosów :( moja znajoma dwa lata temu wymyśliła sobie autorski plan, że na początek przerzuci się na e-papierosy, odzwyczai się od dymka itp. i od 10 miesięcy w ogóle nie pali :D e-papierosa paliła nieco ponad rok, ale mówi, że jej teraz nie ciągnie, zachęciła mnie, żeby spróbować jeszcze tej metody i na razie zamówiłam sobie takiego niedrogiego e-papierosa: http://www.elektroniczny-papieros.net/p ... estaw.html i zobaczymy jak to będzie :D jestem jednak dobrej myśli i czuję, że tym razem mi się uda :D
cesaria

Postautor: kristal » 07 kwie 2013, 6:54

Niestety trzeba mieć motywację i silną wolę. Ale jak się chce to wszystko można
kristal

Postautor: leon zawodowiec » 07 kwie 2013, 9:34

Moja przyjaciółka,kilka lat temu, z czystej ciekawości poszła do salonu/gabinetu, oferujacego pomoc przy rzucaniu palenia papierosów. Generalnie polegało to na tym, że rozsiadła się w fotelu podobnym do dentystycznego, kobieta z nia porozmawiała przez jakieś 30 minut, po czym wręczyła po jednej dość sporej kuli do każdej z dłoni. Znajomo opowiadała, iż skojarzyło jej się to z forma pewnego rodzaju hipnozy: kule, muzyka, forma relaksacji oraz zamknięte oczy pomagajace w uspokojeniu.

Wszystko to dziwnie brzmi, ale po powrocie do domu, dziewczyna złapała się na tym, że nie pali już 4 h i nadal nie ma ochoty! I tak nie pali już 3 lata... :) Dziwne, ale prawdziwe. Kojarzycie taki sposób?
leon zawodowiec

Postautor: modnisia553 » 09 kwie 2013, 15:15

paliłam 4 lata, rok temu powiedziałam sobie że rzucam, krok 1... przez 2 tyg ograniczałam się do wyznaczonej przez siebie granicę, max 5 szt dziennie i już, wiecej nie, krok 2... kupowałam najsłabsze papierosy, R1, krok 3... krok 4 ? stwierdziłam, że nie warto wydawać ok 13 zł na "powietrze" aod mocniejszych robiło mi sie źle. w taki o to sposób rzuciłam.: DObrazekObrazekObrazekObrazek
modnisia553

Postautor: Gość » 19 gru 2017, 11:38

Ptyś, polecam ośrodek w Charcicach (polecam, byłam ) a opinie o tym i innych ośrodkach możesz poczytac tutaj: osrodkiterapii.pl/
Do czasu wyjazdu ratuj się mitingami. Masz fajne grupy wsparcia.
I witam na forum - to mój pierwszy post.
Gość

Postautor: Lolek » 23 gru 2017, 21:02

Trzeba naprawdę chcieć albo przestraszyć się utraty zdrowia. Moja mama po rozmowie z doktorem wystraszyła się tak, że rzuciła.
Lolek