Wreszcie trzeba rzucić alkohol.

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Wreszcie trzeba rzucić alkohol.

Postautor: szlachetna » 13 cze 2018, 9:43

Cześć. Jestem już po trzydziestce, a od osiemnastego roku życia mam problem z nadmiernym piciem. Z tego powodu mam kiepskie relacje z rodzicami, a moje dwa poważne związki rozpadły się. Bliskie mi osoby zawsze mi mówią, ze jestem niedojrzała. Musze im w końcu przyznać rację, skończyć z alkoholem i zacząc zachowywać się jak dorosła. Tylko jak to zrobić?
szlachetna

Re: Wreszcie trzeba rzucić alkohol.

Postautor: Malinka » 13 cze 2018, 13:51

Świetnie cię rozumiem, bo kiedyś miałam podobnie. Dużo imprezowałam, głównie w weekendy, pijąc przy tym rozmaite trunki. Do pewnego czasu w miarę normalnie funkcjonowałam, bo w tygodniu grzecznie chodziłam do pracy w biurze. Potem piłam coraz częściej i zaczęłam zawalać robotę, aż wreszcie mnie wylali. Później już była równia pochyła, bo piłam codziennie i staczałam się coraz bardziej. Na szczęscie przyjaciel wyciągnał wtedy do mnie rękę i niemal siłą zaciągnał mnie do dobrego ośrodka leczenia uzależnień.
Malinka

Postautor: emtikonka » 14 cze 2018, 9:35

To dobrze, że miałaś takiego przyjaciela. No i udało Ci się wyjść na prostą? Do jakiego ośrodka trafiłaś?
emtikonka

Postautor: logomonster » 14 cze 2018, 9:46

Najpierw porozmawiaj o tym z ludźmi, z którymi pijesz. Jak chcesz przestać pić to nie pij, po prostu. Pije się głównie przez brak zajęcia, tak samo jak pali. Znajdź w swoim życiu coś co będzie dawało ci więcej przyjemności niż picie alkoholu. Wspomniano tutaj o ośrodku leczenia uzależnień, ale moim zdaniem nie ma co tutaj leczyć. Bardziej chodzi o nawiązanie zdrowych relacji z ludźmi niepolegających na piciu alkoholu i braniu narkotyków. Możesz iść do grupy wsparcia anonimowych alkoholików. Jak ci się nie spodobają tamtejsi ludzie, idź do innej grupy aż natkniesz się na kogoś ciekawszego, w twoim typie. W Polsce jest aż 2300 takich grup. Nie rezygnuj jak ludzie w pierwszej grupie ci nie podpasują. Uwierz mi, tam można naprawdę spotkać ciekawe osoby i wspólnie zmienić swoje życie. Z jakiegoś powodu żyjemy w społeczeństwach, a nie odizolowani w klatkach na odludziu...
logomonster

Postautor: Malinka » 14 cze 2018, 11:54

Trafiłam do niepublicznego ośrodka w ładnej okolicy na peryferiach Poznania. Najpierw przeszłam tam detoks pod kontrolą lekarzy, a potem miałam spotkania z psychologami i terapeutami. Z początku nie czułam się tam dobrze, chciałam stamtąd uciekać, mój organizm wołał o alkohol. No ale z czasem zaczęłam zauważać plusy życia bez alkoholu i powoli wyszłam na prostą.
Malinka

Postautor: szlachetna » 15 cze 2018, 7:32

Gratuluję. Ja też chciałabym już normalnie żyć, założyć rodzinę, mieć dzieci, zachowywać się odpowiedzialnie. Myślisz, ze pobyt w takim ośrodku mi pomoze?
szlachetna

Postautor: Malinka » 19 cze 2018, 7:48

Skoro mi pomógł, to tobie na pewno tez pomoze. Dobrze by też było, gdybyś oprócz wsparcia terapeutów i innych specjalistów z ośrodka miała wsparcie bliskiej, zaufanej osoby, np. kogoś z rodziny lub przyjaciół. Możesz liczyć na kogoś takiego?
Malinka

Postautor: szlachetna » 19 cze 2018, 11:05

Z tym może być ciężko, bo z wieloma osobami jestem pokłócona. No ale może jak powiem komuś z bliskich, ze idę na terapię do ośrodka, to będę mogła liczyć na wyrozumiałosc i wsparcie.
szlachetna

Postautor: Malinka » 20 cze 2018, 9:11

Trzymam kciuki, żeby Ci się udało. A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym ośrodku, to na stronie poznandetoks.pl/ znajdziesz wiele przydatnych informacji.
Malinka

Postautor: szlachetna » 21 cze 2018, 6:13

Dzięki, chętnie poczytam, no a potem skontaktuję się z tą placówką, żeby dowiedzieć się czegoś więcej na temat leczenia.
szlachetna