Atopowe zapalenie skóry

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postautor: Mcasinka » 10 kwie 2019, 17:33

Dla mnie jak już sie ma azs to nie ma co kombinowac z wynalazkami tylko sztywno trzymac sie tego co mówi lekarz, bo konsekwencje dla skóry moga byc gorsze niz nam sie wydaje. Za chwile bedzie jakas wysypka albo uczulenie albo nie wiadomo co jeszcze. Pod uwage powinno sie brac na pewno tez lepsze, sprawdzone przebadane kosmetyki zwłaszcza naturalne. Mnie ostatnio doktor mowila cos o kosmetykach naturalnych Ravina zwlaszcza serii przeznaczonej skórze atopowej. Ktoś zna? Korzysta?
Mcasinka

Postautor: mandarynka » 26 cze 2019, 4:13

U moich dzieci na azs bardzo pomagają kosmetyki z Atoperalu. Z azs zmagamy się niestety już od pierwszych miesięcy życia, ale byliśmy na to przygotowani, bo oboje z mężem jesteśmy alergikami. Wiedziałam już gdzie szukać pomocy i jak wybrać odpowiednie kosmetyki, także za pierwszym razem już trafiłam w 10 :)
mandarynka

Postautor: Angelina » 26 sie 2019, 17:40

Słuchajcie, może ktoś z Was się orientuje, które apteki (najlepiej jakieś sieciowe, dostępne w większym mieście) realizują recepty na leki recepturowe? Wiem, że nie wszystkie mają zaplecze do wykonywania takich leków.
Angelina

Postautor: ibiska » 29 sie 2019, 15:50

[quote="Angelina"]Słuchajcie, może ktoś z Was się orientuje, które apteki (najlepiej jakieś sieciowe, dostępne w większym mieście) realizują recepty na leki recepturowe? Wiem, że nie wszystkie mają zaplecze do wykonywania takich leków.[/quote]
na pewno można w sieci DOZ zrobić, sama kilkanaście razy tam wyrabiałam takie leki, bo mój lekarz jest wielkim fanem takich robionych preparatów, dosyć krótko się czeka
ibiska

Postautor: Angelina » 30 sie 2019, 19:37

O, akurat chyba nawet kojarzę DOZ w moim mieście. A orientujesz się, tak mniej więcej, ile to "krótko" może trwać, jeśli chodzi o termin realizacji takiej recepty?
Angelina

Postautor: Nela » 31 sie 2019, 16:52

Jak bez antybiotyku to w dwa dni, a jak z antybiotykiem to tak do tygodnia. Czasem krócej. :)
Nela

Postautor: iluzja » 31 sie 2019, 22:17

na azs koniecznie trzeba używać emolientów albo dermokosmetyków. Zobaczcie, na pewno coś znajdziecie tutaj: doz.pl/apteka/szukaj?search=dermokosmetyki
iluzja

Postautor: Wanda » 02 wrz 2019, 7:17

Zgadzam się z iluzją, ja używam dermokosmetyków enilome z doz.pl i nie mam ostatnio problemów ze skórą.
Wanda

Postautor: duffy » 08 wrz 2019, 18:58

przy AZS to niestety szybko można doprowadzić skórę do strasznego stanu, dlatego ja tak pilnuję żeby dodawać emolienty atoperalu do kąpieli, też do smarowania ciała, to najlepsza seria kosmetyków dla mnie, dbają o delikatną dziecięcą skórę i nie naruszają naturalnej bariery ochronnej
duffy

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak dbać o urodę i zdrowie