Jakie znacie sposoby na walkę z migreną?

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Jakie znacie sposoby na walkę z migreną?

Postautor: Mish » 12 lis 2013, 19:29

Dziewczyny, może są wśród Was takie, które cierpią na bóle głowy? Jak sobie radzić? Znacie jakieś leki skuteczne?
Mish

Re: Jakie znacie sposoby na walkę z migreną?

Postautor: Makatka » 18 lis 2013, 17:39

Bóle głowy czy migreny? Bo to jest znaczna różnica. A większość osób czasem nazywa zwykły ból głowy migreną.
Także jeśli cierpisz na zwykłe bóle, to mnóstwo dostępnych leków jest, każdy powinien zadziałać. Ja polecam spacer, świeże powietrze i tyle:)
Natomiast jeśli cierpisz na migreny, to tutaj sprawa się komplikuje. Moja mama cierpi odkąd pamiętam i mało co jej pomagało. Tutaj leki bez recepty nie pomogą, dopiero trzeba do jakieś naprawdę dobrego lekarza iść, który wie co to migrena. Moja mamuśka dostała takie tabletki, ale za cholerę nie pamiętam nazwy. Takie biało niebieskie opakowanie (tak, wiem, dużo to mówi :D). Na nią działają. Ostatnio pamiętam w wakacje na grillu rodzinnym ją dopadła, to wzięła i czekała aż się rozpuści w ustach i po chyba 30 minutach wróciła do nas. Także radzę do lekarza lecieć i prosić o dobry lek!
Makatka

Postautor: Mish » 18 lis 2013, 20:52

Ja mam zdiagnozowane migrenowe bóle... Przez jakiś czas było lepiej, więc sobie lekarza odpuściłam, ale chyba powinnam pomyśleć o rozmowie z nim. A nie mogłabyś zapytać mamy o nazwę tych tabletek skoro dobre? Może bym podpowiedziała lekarzowi, niech się wypowie...
Mish

Postautor: Makatka » 19 lis 2013, 22:53

Zapytam, ale teraz nie ma jej w Polsce i nie mam jak się z nią teraz skontaktować. Wróci za kilka dni to Ci napiszę!! Trzymaj się dzielnie! Jak jej pomogły, to Tobie też pomogą! Buziaki!
Makatka

Postautor: Mish » 20 lis 2013, 22:28

Dziękuję. To ja będę czekać w takim razie na wieści :) I będę wdzięczn za pomoc!
Mish

Postautor: refreshka » 23 gru 2013, 17:57

Migrena jest chorobą całego organizmu, dlatego priorytetowa rzeczą jest wykonie odpowiednich badań i zlokalizowanie chorego miejsca
refreshka

Postautor: dayane12 » 16 mar 2015, 8:00

ja mam, od gimnazjum niemal - do tego aura, drwienie rąk, ogólna masakra :/ Mi pomagały MigPriv ( nie pamiętam czy dobra nazwa, jeszcze w gimnazjum je brałam, wydaje mi się,że były na receptę) i Solpandine - jakieś 10 zł w aptece, bez recepty - oba rozpuszczane w wodzie i skuteczne dla mnie.
dayane12

Postautor: gejsza » 21 mar 2015, 10:17

mi pomaga tylko sen :(
gejsza

Postautor: alicja » 15 cze 2015, 7:53

Leki może i na krótką metę mogą być, ale trzeba poszukać swojego sposobu do walki z migreną. Pisząc "sposobu" mam na myśli np. jogę lub sposób relaksacji. Wiem, że zwykły ból głowy znacznie rożni się od tego migrenowego, dlatego nawet nie usiłuję ich porównywać. Może i środek bólowy przy zwykłym bólu pomoże - można dalej pracować, w miarę normalnie funkcjonować. Przy silnej migrenie niestety mamy dzień "wyjęty" z życia. Dlatego zainteresowały mnie właśnie techniki kontroli własnego stanu zdrowia czy poprawy ogólnego samopoczucia. Natknęłam się na technikę oddychania i relaksacji Reiki, tutaj dokładny opis metody: http://www.zdrowienacodzien.pl/a-4-technika-oddychania-i-relaksacji-reiki/ i muszę napisać, że czuję się zmotywowana by tego spróbować. Zwłaszcza, że ten sposób jest do zastosowania praktycznie dla każdego jak mniemam. Genialny w swej prostocie.
alicja

Postautor: JuliannaTrzeciak » 10 gru 2015, 8:04

Miałam ciężkie migreny do momentu, aż nie udałam się do laryngologa, którzy przebadał Mnie pod tym kontem.Okazało się, że mam problemy z przegrodami nosa. Ogólnie rozpoznano u Mnie niedotlenienie i dysfunkcję pracy przegród nosowych, stąd te bóle.
Miałam przez to nie tylko bóle głowy, ale i bezdech a nawet dość intensywne krwotoki z nosa. Udało mi się zwalczyć ten problem, poprzez zabieg septoplastyki (operacji przegrody nosa).
Dziś po ponad roku nie mam migrenowych bóli głowy. Lepiej się wysypiam i mam wyższy poziom koncentracji. Zdecydowanie lepiej się czuję. Dlatego odwiedź laryngologa, niech Cię przebada właśnie pod tym kontem.
JuliannaTrzeciak

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak dbać o urodę i zdrowie