Atopowe zapalenie skóry

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Atopowe zapalenie skóry

Postautor: piszczałka » 25 lut 2016, 13:45

Od kilku tygodni mam zdiagnozowane AZS. Lekarz co prawda przepisał maści ze sterydami: jedną na 5 dni, a drugą na 7 dni. Po tym czasie kazał kupić emolienty i tylko ich używać do kąpieli i smarowania skóry. Wydałam już w aptece prawie 300zł na rzeczy, które w ogóle mi nie pomagają :( Oilatum i Emolium nie zdało egzaminu. Sterydów nie mogę non stop stosować, a na skórze mam czerwone placki, które swędzą niemiłosiernie.
Jak Wy sobie radzicie z atopowym zapaleniem skóry? Czego używać, aby sobie ulżyć w cierpieniu?
piszczałka

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postautor: zuzka » 01 mar 2016, 18:51

Sterydy pomogą na chwile, ważne by zwalczać objawy i nie dopuścić do nawrotu zmian. Podpytaj dobrego dermatologa, w Kielcach zdecydowanie warto słuchać dr Sobańskiej http://dermatologkielce.com.pl/dermatologia/ - pomaga wielu osobom, skutecznie i na długo.
zuzka

Postautor: kimka » 04 mar 2016, 15:22

Moj dietetyk gdy się do niego zgłosiłam o dietę prosiłbym zrobiła badania genetycznę z genetic lab . Strasznie się bałam.. co w nich wyjdzie bo i nawet nowotwory czy schorzenia mogą wyjść. Mnie wyszło , że mam duże prawdopodobieństwo zachorowania na atopowe zapalenie skóry. Trochę dygam ale jestem pod stałą opieką lekarzy, a dieta spowodowała ze schudłam 4 kg :)
kimka

Postautor: Zielonka » 07 mar 2016, 8:01

piszczałka pisze:
> Jak Wy sobie radzicie z atopowym zapaleniem skóry? Czego używać, aby sobie
> ulżyć w cierpieniu?

Nie mam AZS, ale szczerze polecam naturalne kosmetyki, takie, które mają w składzie wyłącznie naturalne składniki w dużych ilościach, a te do mycia tylko bardzo delikatne "myjadła", jak Coco Glucoside, a nie SLS, którym powinno się szorować maszyny a nie ludzką skórę. Spróbuj rzeczy z Sylveco czy Biochemii Urody, poczytaj, co mają w składzie i sama się przekonasz, dlaczego warto je stosować na tak problematyczną skórę :)
Zielonka

Postautor: piszczałka » 16 mar 2016, 11:09

Ludzie ja pytałam o emolienty. Nie interesuje mnie lekarz w kielcach, ani tym bardziej dietetyk!!!

Ktoś stosował serię Ziaja med, Mediderm, Dermaveel? Czy te produkty są dobre? To polskie serie dla atopików.
piszczałka

Postautor: jechanowska » 06 kwie 2016, 8:12

piszczałka pisze:
> Od kilku tygodni mam zdiagnozowane AZS. Lekarz co prawda przepisał maści ze
> sterydami: jedną na 5 dni, a drugą na 7 dni. Po tym czasie kazał kupić
> emolienty i tylko ich używać do kąpieli i smarowania skóry. Wydałam już w
> aptece prawie 300zł na rzeczy, które w ogóle mi nie pomagają :( Oilatum i
> Emolium nie zdało egzaminu. Sterydów nie mogę non stop stosować, a na
> skórze mam czerwone placki, które swędzą niemiłosiernie.
> Jak Wy sobie radzicie z atopowym zapaleniem skóry? Czego używać, aby sobie
> ulżyć w cierpieniu?

Maści ze sterydami nie są zbyt dobrym rozwiązaniem przy AZS. W pierwszej kolejności trzeba zająć się świądem, ponieważ drapiąc możesz zrobić sobie rany na skórze i rozprzestrzenisz chorobę. Z takimi dermatozami świetnie radzi sobie krem Beta-Skin Natural Active Cream, który stosowany jest przy takich schorzeniach jak AZS, łuszczyca, czy łojotokowe zapalenie skóry. Dodatkowo preparat doskonale nawilża najgłębsze warstwy skóry i ogranicza utratę wody z naskórka, działa regeneracyjnie i zmniejsza rogowacenie. Wszystko to dzięki unikalnemu połączeniu beta-glukanu, srebra koloidalnego, oleju kokosowego oraz estrów wyższych kwasów tłuszczowych.
jechanowska

Postautor: n.baczek » 25 kwie 2016, 20:25

Moja córeczka ma AZS, przez kilka lat wypróbowałam wiele emolientów i najlepiej sprawdzały się niestety te droższe, Mustela Stelatopia czy Bioderma Atoderm.Ale jak się poszuka to można znaleźć w przystępnych cenach. Ja od dłuższego czasu kupuję emolienty w aptece internetowej Melissa.pl, ostatnio pojawiła się tam nowa seria PHARMACERIS EMOTOPIC tańsza od pozostałych, planuję ją wypróbować.
n.baczek

Postautor: Caira » 28 kwie 2016, 9:18

piszczałka pisze:
> Ludzie ja pytałam o emolienty. Nie interesuje mnie lekarz w kielcach, ani
> tym bardziej dietetyk!!!
>
> Ktoś stosował serię Ziaja med, Mediderm, Dermaveel? Czy te produkty są
> dobre? To polskie serie dla atopików.

Jeżeli chodzi o emolienty, to ja mogę polecić produkty Eloderm, np balsam do ciała, krem aktywny czy emulsję do kąpieli. Bardzo dobrze się sprawdzają przy AZS. Mają delikatny zapach, dobrze utrzymują nawilżenie. Łagodzą podrażnienia, a to też jest ważne. Jak nie najważniejsze. W każdej aptece dostaniesz :) Cena też jest bardzo fajna, patrząc na wydajność produktów.
Awatar użytkownika
Caira

Postautor: Mika » 28 kwie 2016, 11:59

Czy te kosmetyki Eloderm to dobrze kojarze, że to te które można stosowac od pierwszego dnia życia dziecka? Czytałam dużo o emolientach. Są to wykorzystywane w kosmetyce składniki, które mają za zadanie natłuścić i nawilżyć skórę.Skóra niemowląt i starszych dzieci chorych na Atopowe Zapalenie Skóry jest bardzo wrażliwa, dlatego wymaga takiej ochrony.
Mika

Postautor: areoplan » 13 maja 2016, 12:42

AZS ma to do siebie że czesto wspólgra ze skazą białkową. Wtedy to wszytsko daje niezłą kumulację niestety. My odkrylismy skazę przez zaparcia na które pomagał tylko dicopeg junior oraz przez śluz w kupce który jest objawem czesto alergii pokarmowej.
areoplan

Następna