Problem z hemoroidami. Jak sobie radzić

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Problem z hemoroidami. Jak sobie radzić

Postautor: Gość » 07 lip 2017, 7:39

Piszę na forum anonimowo. Od jakiegoś czasu mam problem z hemoroidami. Jestem kobietą 24 letnia i przeraża mnie to,że skoro mam takie hemoroidy już teraz to co będzie w przyszlości? Czy das się to tak na marginesie leczyć? Jeszcze nie byłam u lekarza bo bardzo się tego wstydzę :(
Gość

Re: Problem z hemoroidami. Jak sobie radzić

Postautor: marlinkkkka » 11 lip 2017, 9:31

ALe czego się wstydzisz? Choroba jak choroba, bardzo wiele osób to ma i niem a sie czego wstydić ale po prostu wybrać się do lekarza, skonsultować z nim wszystko. Im dłużej będziesz zwlekała tym bezdie gorzej. Kilka moich porad:
dbaj o higienę odbytu ( zamiast podcierać się , podmywaj sie)
kup sobie odpowiednie maści
warto jest przymować błonnik i unikać zaparć
no i jeszcze zioła, wiele osób to bagatelizuje ale sa zioła, która znacznie poprawiają stan przy hemoroidach Na przykład procto vitale. Polecił mi je moj ginekolog ( dopadly mnie hemoroidy jak byłam w ciązy i te zioła wyratowały mnie ponieważ już mnie tak nie piekło, nie męczyło, hemoroidy rownież były mniejsze).
marlinkkkka

Postautor: Gość » 12 lip 2017, 5:40

No nie wiem sama czego się wstydze ale jednak mam jakies opory przed wybraniem się do lekarza :( Gdzie kupię te zioła? I czy da się hemoroidy wyleczyc całkowicie?
Gość

Postautor: marlinkaaaa » 24 lip 2017, 0:12

Zamawiałam procto vitale przez interent. Nie na allegro czy w sklepach ale po prostu na stronie producenta bo chciałam mieśc pewnośc,ze bedzie to to i ze bedzie dobrze zapakowane. Pryszły za 2 dni Duża paka ( cenowo może wydwać się nie takie tanie ale wystarcza naprawdę na dłuuugo). Zła wiadomość to t,że hemoroidów nie da się wyleczyć. Dobra,ze odpowiednim leczeniem i postępowaniem możesz sprawić,ze nie będą one uciążliwe oraz,ze z bolacych i krwawiących guzków przemięnias się w małe niebolesne poduszeczki. Czego oczywisćie Ci życzę.
marlinkaaaa

Postautor: Aisling » 08 wrz 2017, 10:02

Teraz coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia (w sensie pracy), więc hemoroidy prawdopodobnie będą coraz częstszym problemem. Przy pierwszych objawach dość skuteczne są czopki. Polecam też stosować Proctohemolan, to nawet od czasu do czasu profilaktycznie warto.
Awatar użytkownika
Aisling

Postautor: sercik » 06 paź 2017, 18:39

Hemoroidy powstaja najczesciej na skutek zaparc i zatwardzenia ktore utrudniaja wyproznianie. Wtedy w toalecie podczas wiekszego parcia pojawiaja sie szczeliny i wychodza hemoroidy. Sproboj wypic dicopeg 10g on poluzuje jelita i poprawi ich perystaltyke :) Powodzenia
sercik

Postautor: Adam192 » 19 lis 2017, 20:38

Kiedyś też był to dla mnie wstydliwy temat. Jako kierowca ciągle siedziałem i cierpiałem na hemoroidy. Wiedziałem że ważna jest higiena tych miejsc więc kupiłem do domu biobidet i zrezygnowałem z papieru i przez to nie podrażnim dodatkowo tych miejsc. Byłem u lekarza bo takiego problemu nie wolno bagatelizować.
Adam192

Postautor: ohook » 28 lis 2017, 20:08

zgadzam sie z sercik, ja tez stosuje dicopeg 10g by pozbyc sie zaparc ktore wlasnie sa glowna przyczyna hemoroidow.. warto robic nasiadowki z kory debu, najlepiej kilka razy dziennie
ohook

Postautor: lolka » 22 gru 2017, 8:25

Ahhh nic nie powinno być wstydliwego. Nie rozumiem też w ogóle wstydu przed lekarzami. Jak coś boli to idziemy i tyle. Niektóre kobiety też nie lubią chodzić do ginekologa, no ja je troche rozumiem, ale mam bardzo fajną panią ginekolog panią Beatę Chołys- Duszyńską i ona bardzo okej jest.
lolka

Postautor: lutowamama » 28 gru 2017, 15:30

nabawiłam się hemoroidów przez zaparcia które mnie meczyly. lekarz kazał najpierw pozbyć się zaparć polecając dicopeg 10g żeby dopiero skutecznie się pozbyć hemoroidów na które przepisał maść na recepte
lutowamama

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak dbać o urodę i zdrowie