Dobre garnki?

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Re: Dobre garnki?

Postautor: grecia » 23 paź 2018, 9:22

Novy pisze:Ja mam serię loremis od Ambition z wysokiej jakości stali nierdzewnej i 3 warstwowym dnem. Sprawdzają się bardzo dobrze przy gotowaniu w domowym wydaniu ;)

A to 3 warstwowe dno co daje, dłużej posiłek jest ciepły czy to zupełnie coś innego ? No i na jakiej kuchence ich używasz ?
grecia

Postautor: Novy » 23 paź 2018, 13:09

grecia pisze:A to 3 warstwowe dno co daje, dłużej posiłek jest ciepły czy to zupełnie coś innego ? No i na jakiej kuchence ich używasz ?

To dno sprawia, że garnek czy patelnia szybciej się nagrzewa i później dłużej trzyma ciepło przez co możesz np. nagrzać sobie garnek w którym robisz jakiś gulasz i po jakimś czasie zakręcasz gaz, prąd czy co tam masz i garnek dalej gotuje swoją zawartość oddając ciepło z warstw. Jak chodzi o kuchenki to w przypadku produktów od Ambition rodzaj nie ma znaczenia.
Novy

Postautor: doris9 » 24 paź 2018, 11:54

Novy pisze:Ja mam serię loremis od Ambition z wysokiej jakości stali nierdzewnej i 3 warstwowym dnem. Sprawdzają się bardzo dobrze przy gotowaniu w domowym wydaniu ;)

i co nie ma żadnych odprysków ani nic?
doris9

Postautor: Novy » 24 paź 2018, 13:56

doris9 pisze:i co nie ma żadnych odprysków ani nic?

Odpryski w garnkach? Pierwszy raz się spotykam z takim pytaniem :D Ale nie, nic się nie uszkodziło w moim zestawie. Myję je od czasu do czasu w zmywarce i też dają sobie z tym świetnie radę.
Novy

Postautor: grecia » 24 paź 2018, 16:15

Novy pisze:Odpryski w garnkach? Pierwszy raz się spotykam z takim pytaniem :D Ale nie, nic się nie uszkodziło w moim zestawie. Myję je od czasu do czasu w zmywarce i też dają sobie z tym świetnie radę.

Raczej na garnkach jakieś zadrapania czy coś takiego ? :? O proszę dzięki takim garnkom też można co nieco zaoszczędzić
grecia

Postautor: Novy » 25 paź 2018, 18:21

grecia pisze:Raczej na garnkach jakieś zadrapania czy coś takiego ? :? O proszę dzięki takim garnkom też można co nieco zaoszczędzić

Nie widzę tego. Garnki ze stali nierdzewnej są wykonane także moim zdaniem szybciej można je wgnieść niż uzyskać odprysk :) Zaoszczędzić to za bardzo nie, przynajmniej nie wiem na czym, ale na pewno można zdrowiej gotować, bo takie 3warstwowe dno sprawia, że możemy coś na parze zrobić. Wiadomo, że są do tego specjalne garnki ale domowym sposobem da sie i w zwykłym
Novy

Postautor: dara » 26 paź 2018, 5:46

[quote="Novy"][quote="grecia"]
Raczej na garnkach jakieś zadrapania czy coś takiego ? :? O proszę dzięki takim garnkom też można co nieco zaoszczędzić[/quote]
Nie widzę tego. Garnki ze stali nierdzewnej są wykonane także moim zdaniem szybciej można je wgnieść niż uzyskać odprysk :) Zaoszczędzić to za bardzo nie, przynajmniej nie wiem na czym, ale na pewno można zdrowiej gotować, bo takie 3warstwowe dno sprawia, że możemy coś na parze zrobić. Wiadomo, że są do tego specjalne garnki ale domowym sposobem da sie i w zwykłym[/quote]
naprawdę? na parze w zwykłym garnku? :o
dara

Postautor: grecia » 26 paź 2018, 20:26

Novy pisze:Nie widzę tego. Garnki ze stali nierdzewnej są wykonane także moim zdaniem szybciej można je wgnieść niż uzyskać odprysk :) Zaoszczędzić to za bardzo nie, przynajmniej nie wiem na czym, ale na pewno można zdrowiej gotować, bo takie 3warstwowe dno sprawia, że możemy coś na parze zrobić. Wiadomo, że są do tego specjalne garnki ale domowym sposobem da sie i w zwykłym

Jak mamy takie dno to na pewno możemy zaoszczędzić zużycie gazu czy energii elektrycznej :) O no proszę niby jeden garnek, który nadaje się do wszystkiego
grecia

Postautor: fiona » 27 paź 2018, 15:00

ja gdzieś też wyczytałam, że dzięki temu dłużej utrzymuje się temperatura, to prawda?
fiona

Postautor: grecia » 29 paź 2018, 14:16

fiona pisze:ja gdzieś też wyczytałam, że dzięki temu dłużej utrzymuje się temperatura, to prawda?

Masz rację, wielowarstwowe dno szybciej się nagrzewa, doskonale trzyma ciepło no i rozprowadza ciepło po całym naczyniu, także bardzo fajna sprawa
grecia

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie