Lekkie desery

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Re: Lekkie desery

Postautor: marta.postka » 27 maja 2016, 13:44

Ja niestety ostatnio nei miałam czasu na zrobienie własnoręcznie deseru, więc postawiłam na gotowe lody. Kupiłam kilka sztuk Royal Gusto w Polomarkecie i dzieciaki też były zadowolone ;) Raz na jakiś czas można sobie pozwolić na słodkości.
marta.postka

Postautor: klas » 01 lip 2016, 21:30

Mi się udało znaleźć ciekawe przepisy z Frisco na lekkie i świeże desery https://www.frisco.pl/dziennikkulinarny/ . Najbardziej lubię połączenie słodyczy z warzywami . Ostatnio udało mi się upiec pyszne ciasto marchewkowo-buraczane, wszystkim domownikom przypadło do gustu
klas

Postautor: jestka » 18 lip 2016, 0:21

Ja równiez nie mam w ostatim czasie ochoty na pieczenie ciast. Komu by sie chciało w taką gorącą pogodę. Zdecydowanie bardziej wolę kupować jakieś gotowe deserki, lody :)

Jeśli chcecie spróbować czegos nowego to proponuje zamrozić ptasie mleczko. Najlepiej to w jasnej czekoladzie. Na przykład białe ptasie mleczko Wedla albo to o smaku latte. Wychodzi z tego bardzo smaczny, oryginalny deserek, ktory jest w stanie zastąpić lody latem. Mleczko nie zamraża się ale tworzy się bardzo smaczny , delikatny krem.
jestka

Postautor: Darias » 06 sie 2016, 14:39

Eton Mess, mój ukochany deser.

Tu przepis z Moich Wypieków:

"Składniki na 4 - 6 porcji:

4 szklanki truskawek
2 łyżeczki drobnego cukru lub cukru z wanilią lub cukru pudru
2 łyżeczki soku z granatów (zamiast można użyć octu balsamicznego lub pominąć)
2 szklanki śmietany kremówki 30% lub 36%, schłodzonej
kilka większych bez
Truskawki umyć, odszypułkować, pokroić na kawałki, zasypać cukrem, następnie dodać sok z granatów, odstawić (sok z granatów nie jest konieczny, można truskawki trochę rozgnieść widelcem, by puściły trochę własnego soku).

Kremówkę ubić (bez cukru), do gęstości, nie do sztywności.

Bezy pokruszyć na większe kawałki. Dodać do ubitej śmietany i wymieszać. Dodać również większość truskawek, zostawiając trochę do dekoracji. Nakładać do pucharków i podawać"

Zamiast truskawek maliny też idealnie się nadadzą, ja nawet wolę z malinami.
Darias

Postautor: jaka » 13 paź 2016, 1:52

Ahh robiłam pysznie wyszło! i wszystkim domownikom smakowało! Oprócz tego łądnie przydekorowałam takim specjalnym długopsiem, którym można rysować twórcze rysunki na każdej potarwie, na akżdym deserze, takie cudo to cinnibird.pl/cinnibird-white.html , wyczailam w jednej z kawiarni bo zawsze tego uzwają jak kawę latte dekorują bardzo mi sie spodobało no i mam to w swojej kuchni!
jaka

Postautor: kochamcome » 14 lis 2016, 13:58

Może coś z chia? :)
kochamcome

Postautor: armadela » 15 lis 2016, 10:23

Nie wiem czemu ale nigdy mi desery z chia nie wychodzą. Widziałam w sieci zrobiione deserki i są one w formie galaretki.Mi zawsze deserek z nasion chia wychodzi płynny. I nie potrafię go zrobić w formie stałej. Nie wiem co zrobię źle ;/

Za to uwielbiam wszystko co z czekoladą. Co tydzien piekę muffiny i mój mąż chwali mnie,że robię najlepsze muffiny na świecie :) Najczęściej z ciemnej czekolady , chociaż ostatnio zrobiłam z biała i również były niezłe.

Jak nie mam ochoty na pieczenie to kupuję sobie po prostu ptasie mleczko. Na przykład moje ulubione ptasie mleczko Wedla o smaku śmietankowym. Nie ma lepszego.
armadela

Postautor: JustynaGrodzka » 17 lis 2016, 8:22

Kisiel z owocami albo budyń z sokiem:)
https://www.facebook.com/groups/1318810368185788/1318814674852024/?notif_t=like&notif_id=1483101354274481
JustynaGrodzka

Postautor: aśkaa » 22 lis 2016, 21:38

Do takich lekkich deserów warto dodawać cnyamon, mozna również fajnei zdobić deser cynamonem, o np. takim urządzeniem, cinnibird.pl/cinnibird-white.html
fajne można zreczy można porobić porysowac kształty, wyczrowac cos na deserze, na kawie, na nawet potawrach obiadowych, !
aśkaa

Postautor: leeloo » 19 gru 2016, 10:38

Oj tam lekki deser :D Deser ma być smaczny i słodziutki! Ja uwielbiam desery z owocami suszonymi, ostatnio przygotowałam kruche babeczki z truskawkami i migdałami: http://www.helio.pl/przepisy/kruche-babeczki-z-budyniem-migdalami-i-i-truskawkami. Najsmaczniejszy deser na świecie! A migdały od HELIO? Najlepsza jakość!
leeloo

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie