Przepisy wegetariańskie

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Przepisy wegetariańskie

Postautor: benia » 14 maja 2015, 10:49

Ja wiem, że większość polskiego społeczeństwa to jednak mięsożercy, ale czasem są jednak jakieś dania bez niego.
Szukam właśnie takich przepisów.
A może są na forum jacyś wegetarianie lub weganie, którzy chętnie podzielą się swoimi przepisami.
Awatar użytkownika
benia

Re: Przepisy wegetariańskie

Postautor: zagubiona » 02 wrz 2015, 11:31

Ostatni mój pobyt w Krakowie zapamiętam z powodu restauracji Mekong. Jadłam tam rybę z grzybami- pyszna była. Dam przepis [url]http://allrecipes.pl/przepis/9003/ryba-pieczona-z-grzybami.aspx[/url] Tylko tak, my dajemy rybę świeżą np szczupak i nie dajemy pomidorów. Z ościami jest trochę zabawy, ale smak to wynagradza.
zagubiona

Postautor: krysta » 02 lis 2015, 8:11

Lubię mięso ale ostatnio odkryłam kaszę jaglaną... jem ją pod róznymi pstaciami. Najbardziej przypadał mi do gustu przyrządzona na patelni z pomidorami, czerwoną fasolą i kukurydzą. :)
krysta

Postautor: Grazia101 » 06 lis 2015, 8:39

Ja jem głównie sałatki z fetą, oliwkami, pomidorami, ogórkiem. Na desery za to jogurt i owoce. Może być z malinami, borówkami - pyszności. A borówki mają dużo drogocennych właściwości. Warto o tym poczytać - http://power-fruits.cz
Grazia101

Postautor: benia » 09 lis 2015, 14:36

Ale ryba to mięso ;)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: dżoanny » 19 lut 2016, 14:38

Przepisów za wiele nie znam, oprócz takich typowo jak ryż z warzywami, naleśniki, coś słodkiego. Ale z wege dań polecam ciecierzycę od Międzychodu – mają już gotowe danie do kupienia w słoiku i jest naprawdę dobre!
dżoanny

Postautor: lagatka » 22 lut 2016, 19:22

Takie przepisy są czasami naprawdę świetne.
lagatka

Postautor: Mirka21 » 23 lut 2016, 11:31

Super, że znalazłam ten wątek :) może mi pomożecie. Kupiłam wczoraj dwa koszyki kiwi w Polomarkecie bo była promocja i szkoda było nie kupować :P Macie pomysł jak je wykorzystać? Wpadła już na owsiankę z owocami ale czekam na jakieś bardziej wymyślne przepisy :)
Mirka21

Postautor: Zielonka » 25 lut 2016, 7:24

Świetne przepisy na wegetariańskie potrawy można znaleźć na stronach typowo poświęconych diecie wegetariańskiej i wegańskiej i na blogach osób, które je stosują. Pomijając całą ideologię, z którą mięsożercy mogą nie chcieć mieć nic do czynienia, takie strony często źródłem ciekawych przepisów i pomagają odkrywać nowe smaki.
Zielonka

Postautor: Klaudia123 » 16 mar 2016, 22:46

Polecam jako szybki obiad, kolację wegetariańską...2 cukinie trezmy na grubszej tarce. Solimy trochę, a później odsączamy z soku. Do miski z cukinią dajemy pokrojoną drobno cebulkę, dodajemy tez czosnek granulowany, pieprz i świeży lub suszony koperek, 2 jajka i 2 łyżki jogurtu gęstego greckiego i 4 łyżki mąki. Oczywiscie te składniki możemy tak na oko dawac, chodzio to żeby masa nie byłą za rzadka. Wszystko mieszamy i smażymy na patelni. Placuszki wyglądają jakplacki ziemniaczane po usmażeniu, ważne żeby ich za bardzo nie przypalić, chyba że ktoś takie lubi :lol:
Klaudia123

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie