Dietetyczne śniadania

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Dietetyczne śniadania

Postautor: olczatka » 28 lut 2013, 8:52

Mówią, że śniadania do podstawa dnia i słusznie. Bardzo często na pierwsze śniadanie jem płatki ale nie owsiane a orkiszowe, takie można zakupić w Intermarche. Płatki wystarczy zalać gorącym mlekiem, ja jednak je trochę gotuję, bo lubię miękkie. Używam mleka 0,5%. Zamiast cukru używam owoce, jabłko pokrojone w kostkę, lub pół plastra melona pokrojonego w kostkę. Wg uznania.

Drugie śniadanie, polecam OMLET

1 jajko
2 łyżki mleka
przyprawy (sól, pieprz, przyprawa do potraw z jajek)

Jajko roztrzepujemy z mlekiem i przyprawami. Patelnię rozgrzewamy i wylewamy na nią omlet, smażymy na malutkim ogniu. Jeśli patelnia przywiera, to można wcześniej rozsmarować na niej pędzelkiem oliwę, dosłownie 2 krople wystarczą, żeby nie przywierało. Omlet jest gotowy jak z wierzchu będzie ścięty, a spód będzie złocisty. Wtedy delikatnie przekładamy go na talerz, nakładamy farsz i zawijamy.

Ten omlet ma zaledwie 100 kalorii, bez nadzienia.

Przykładowe nadzienie PIECZARKOWE

pieczarki około 200 g
4 cebule średnie
1 ząbek czosnku

Cebulę kroimy w kosteczkę i dusimy na patelni z czosnkiem. Pieczarki kroimy na cząstki i podsmażamy z przyprawami niezbyt długo, żeby nie straciły wyglądu i nie puściły za dużo wody, dodajemy cebulę.

Wartość energetyczna nadzienia to 100 kalorii plus omlet= 200 Kalorii

Pamiętajcie, że między posiłkami powinno upłynąć 3 h.
olczatka

Dietetyczne śniadania -owsianka

Postautor: olczatka » 14 mar 2013, 16:22

Owsianka na mleku

Składniki:
mleko (200ml)
płatki owsiane (40g)

Lub na wodzie, plus rodzynki

Lub mleko 2% (200ml)
płatki kukurydziane (10g)
płatki owsiane (10g)
otręby owsiane (20g)

mleko 2% (200ml)
płatki kukurydziane (40g)

Każda taka porcja ma od 210 -250 kcal
olczatka

Re: Dietetyczne śniadania

Postautor: Kirsten » 21 mar 2013, 14:57

Ja jednak najbardziej lubię chleb razowy i jajo na miękko :)
Kirsten

Dietetyczne śniadania

Postautor: kristal » 21 mar 2013, 20:16

Dziś wymyśliłam innego omleta.

tak jak poprzednio, jedno jajko roztrzepałam, dodałam żółtko, małą filiżankę mąki pełnoziarnistej, tyle samo mleka, wszystko delikatnie wymieszałam z ubitym białkiem, na koniec wlałam 50g ajerkoniaku,

Piekłam na małym ogniu, pierwszy placek na malutkiej patelni na maśle, drugi już bez i ten bez tłuszczu był lepszy.

Jeden posmarowałam nisko słodzonym dżemem z kawałkami pomarańczy, na drugi nałożyłam pół pokrojonej w kostkę kaki.

Miód dla podniebienia :)
kristal

Pasztet z piersi kurczaka

Postautor: kristal » 16 kwie 2013, 19:55

2 piersi z kurczaka (500g)
1 seler (400g)
1 marchew (100g)
2 duże cebule (200g)
2 jajka (120g)
przyprawy (sól, pieprz, przyprawa do kurczaka, czosnek)

Cebulę kroimy w kosteczkę i podsmażamy z przyprawami na lekko złoty kolor. Piersi z kurczaka smażymy pod przykryciem, żeby nie były zbyt suche, mielimy na jednolitą masę. Marchew i seler gotujemy i trzemy na tarce o dużych oczkach. Wszystkie składniki mieszamy z roztrzepanym jajkiem i przyprawiamy. Blaszkę smarujemy odrobiną oleju i wysypujemy bułką tartą lub kaszą manną, nakładamy masę warzywną. Pieczemy w temperaturze 180st. ok. 30-40 minut, aż pasztet się przyrumieni. Z podanych proporcji wychodzi 12 porcji pasztetu.
kristal

Postautor: alabastrowa » 06 lut 2018, 14:26

Polecam kaszę jaglaną z jogurtem greckim/naturalnym, borówkami amerykańskimi i pestkami słonecznika. Fajny jest też chleb pełonziarnisty z serkiem wiejskim i miodem. :) Zapraszam na swój blog alabastrowaherbata.pl i zachęcam do komentowania postów. :)
alabastrowa

Postautor: psika » 08 mar 2018, 12:45

Ojej no bardzo ciekawe te śniadania, ale ja to w sumie nie mam czasu jeść śniadań w domu, bo zawsze spieszę się do pracy, ale już w pracy naczęściej zamawiam jedzenie z Margaret we Wrocławiu . Zawsze jest pyszne domowe w dobrych cenach
psika

Postautor: Milka » 19 mar 2018, 13:53

U mnie najczęściej króluje owsianka z owocami albo 2 kromki chleba razowego z wędliną, sałatą i pomidorem (albo ogórkiem), albo z twarożkiem z cebulą/rzodkiewką.
Awatar użytkownika
Milka

Postautor: Albinos » 22 mar 2018, 7:51

Śniadania mam czas robić, ale niestety jeśli chodzi o jedzenie obiadu to już niestety nie. Najczęściej zamawiam krewetki z Hurry Up Shrimp z Krakowa. Są pyszne. Zawsze odpowiednio doprawione i dosmażone. Bardzo fajną mają zupę kokosową.
Albinos

Postautor: kola-r » 05 kwie 2018, 7:07

Ja z mężem zawze na 2 sniadanko jemy musli z jogurtem albo granole z jogurtem (naturalnym) :)
Awatar użytkownika
kola-r

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie