Royal w kuchni

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Royal w kuchni

Postautor: graminis13 » 12 kwie 2018, 12:51

Naczytałam się o wypasionych urządzeniach do zdrowego gotowania, kilka nawet przerobiłam.
Ale w końcu znalazłam.
Mam, cieszę się nim i efektami jego pracy.
Royal to mój mały wielki mistrz fit gotowania w kosmicznym tempie.
Macie?
Podzielcie się przepisami.
Royal ma swoją książkę, ale mi chce się więcej.
Pomóżcie.
graminis13

Re: Royal w kuchni

Postautor: fitmatka » 12 kwie 2018, 13:00

Dawno masz Royala?Mój Royal już swoje pierwsze 100dań ma za sobą.Napisz co konkretnie Cię interesuje.Podrzucę Ci pewnie coś fajnego. :D :D :D
fitmatka

Postautor: kalina » 12 kwie 2018, 13:35

Co to Royal? bo nie bardzo się znam :P
kalina

Postautor: Katjusza » 12 kwie 2018, 16:20

Royal?
Mówicie chyba o tym urządzeniu kuchennym Tak?
Widziałam nawet jadłam z niego. Omlet wymiata. Ale nie mam. Może jeszcze. Faceci wolą najpierw wymieniać samochody. A tak z ciekawości. Dużo na nim gotujecie?
Katjusza

Postautor: graminis13 » 12 kwie 2018, 18:47

fitmatka na pewno marzy mi się przygotować coś bardziej wykwintnego niż karkówa z grilla. A tak serio to liczę, że wrzucisz kilka dań dla początkujących wielbicielek siłowni i spalaczek boczków. Skoro korzystasz długo to Royal pewnie ma przed Tobą mniej tajemnic. A ja muszę się przestawić na te skracanie czasu gotowania.
graminis13

Postautor: fitmatka » 13 kwie 2018, 7:34

Ok graminis13 to lecimy z koksem. Royal potrafi zaskoczyć nawet jeśli jesz tylko ryż i kurczaka. Zapisuj i próbuj.
WARZYWA Z KURCZAKIEM PO CHIŃSKU

Temperatura: pozycja 3,5-4

Czas przygotowania: ok 25 minut

Sprzęt: brytfanna

Składniki:

- 1 kg fileta z kurczaka

- 2 paczki warzyw na patelnię

- 3 słoiki sosu słodko-kwaśnego (np. Pudliszki)

- 3 torebki ryżu

Przygotowanie:
Filet z kurczaka kroimy w kostkę i przyprawiamy do smaku. Rozgrzewamy Royala - pozycja 4 i ścinamy mięso między płytami ok 1,5 minuty, a następnie odkładamy do misy.

Następnie lekko zwilżamy brytfannę, wsypujemy do niej ryż i lekko przysmażamy by się zeszklił. Następnie wlewamy wodę i parujemy ryż zgodnie z proporcją: 2 szklanki wody na 1 szklankę ryżu. Parujemy ok 10 min - Royal na pozycji 3,5 Ryż wyciągamy i odkładamy do innego naczynia.

Przechodzimy teraz do parowania warzyw. Zwilżamy brytfannę kilkoma większymi płatkami masła, następnie wrzucamy warzywa, lekko mieszamy z masłem i parujemy w Royal pozycja 3,5, przez ok 10 min. Kiedy warzywa będą już gotowe (najlepiej żeby były lekko al dente), dodajemy kurczaka, ryż i na koniec sos słodko-kwaśny. Mieszamy wszystkie składniki i podgrzewamy danie w brytfannie. W tym czasie warzywa i kurczak dojdą do miękkości, a my otrzymujemy zdrowe, syte danie, które w zależności od ilości domowników wystarczy nawet na kilka posiłków :)

Co Ty na to?
fitmatka

Postautor: graminis13 » 13 kwie 2018, 9:08

no i to jest to! liczę, że masz tego więcej. niech Royal robi swoje. w końcu po to go kupiłam.
graminis13

Postautor: Marusza » 07 sie 2019, 14:24

Moja siostra bardzo lubi gotować, a myslę że żadna potrawa się nie uda bez dobrego sprzętu dlatego kupiła płyte indukcyjną Electroluxa SenseFRy. Reguluje temperature co daje najlepszy efekt smażenia. Siostrze wszystko się udaje
Marusza

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie