dom pasywny czy enerogoszczędny?

Informacje i rady dla budujących dom.

dom pasywny czy enerogoszczędny?

Postautor: irenka » 05 cze 2013, 7:48

da sie waszym zdaniem postawić dom pasywny, jak w tym artykule: [code]http://targibranzybudowlanej.pl/dom-pasywny/[/code] czy tylko ograniczyć do minimum zużycie energi?
irenka

Re: dom pasywny czy enerogoszczędny?

Postautor: refreshka » 09 sie 2013, 20:16

moim zdaniem na pewno się da, jest już w Polsce wiele takich domów, a z zewnątrz to nawet nie jesteś w stanie się o tym zorientować :P
refreshka

Postautor: androz197 » 10 paź 2013, 11:02

Więcej i tak chyba jednak jest energooszczędnych dalej :) a jak kogoś interesuje temat to jak widzę dalej jeszcze dopłaty są do kolektorów:
Kod: Zaznacz cały
 http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/kolektory-sloneczne-doplaty,30_11226.html
więc póki można to warto :D
androz197

Postautor: domatorka » 21 sty 2015, 17:36

Ja myślałam że pasywny to energooszczędny:)
domatorka

Postautor: ulryk194 » 15 kwie 2018, 13:34

To zależy od potrzeb, ale i możliwości finansowych. Koszty budowy domu pasywnego są wyższe, niż energooszczędnego, jednak koszty eksploatacji niższe. Co do rozwiązań w takich domach, to ważna jest odpowiednia wentylacja, mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacją) jest idealna - energooszczędne rekuperatory do niej mają w WANAS, są bardzo wydajne i funkcjonalne, na plus też bogate sterowanie.
ulryk194

Postautor: kluseczka » 20 kwie 2018, 8:43

Oczywiście, wszystko zależy od potrzeb no i budżetu, powiem szczerze, że ja osobiście to wolę energooszczędny. My to lubimy różne instalacje np. taką mamy w domu - oze-biomar.pl/instalacje-fotowoltaiczne , ja sobie ją bardzo cenię, mój mąż także.
kluseczka

Postautor: Astronom » 24 kwie 2018, 13:07

A czym się różni dom pasywny od domu energooszczędnego? Wytłumaczy mi to ktoś?
Astronom

Postautor: pauladudus » 24 kwie 2018, 15:58

Ja niestety niezbyt się na tym znam... Dlatego też kompletnie nie będę w stanie pomóc...
cokolwiek się zdarzy, nie daj się złapać
Awatar użytkownika
pauladudus

Postautor: Waldek_waldek » 27 lip 2018, 11:59

Zarówno dom pasywny jak i energooszczędny będą korzystać z rekuperacji. Pozwala ona na redukcję kosztów ogrzewania, zaopatruje też dom w świeże i odfiltrowane powietrze. Firma Wanas oferuje takie centrale, korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i podzespołów wysokiej klasy. Jednocześnie ich rekuperatory są mocno energooszczędne.
Waldek_waldek

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak wybudować własny dom