Problem ze znalezieniem pracy

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Problem ze znalezieniem pracy

Postautor: frykaty » 23 sty 2017, 11:09

Ja mam trochę inne podejście. Pierwsze zaczynam od zmiany siebie bo stwierdziłem,że jeżeli będę miał 100% pewność siebie i wiarę w to,że się uda to tak będzie. Ostatnio nawet zacząłem zagłębiać się w tematyce działania naszej podświadomości na bb-mdi.pl/ gdzie jest to świetnie opisane. Już widzę efekty także na pewno działa. Pierwsze zmienię siebie a potem ruszam w świat kariery :)
frykaty

Postautor: komando » 17 lut 2017, 22:37

Ciężko z pracą :(
komando

Postautor: Hania » 01 kwie 2017, 12:36

Ja co roku sobie wyjeżdżałam za granicę, teraz to samo praktykuje moja siostrzenica. Oczywiście ja się pakowałam ze znajomymi i jechaliśmy, bo oczekiwaliśmy również przygody. Dziś czasy się zmieniły więc trzeba być ostrożniejszym, dlatego Tosia jeździ z agencją, ona akurat z MG solutions. Jej koleżanka wcześniej z nimi wyjeżdżała, później się zgadały i razem wyjechały. Przez dwa miesiące zarobiła dużo więcej niż u nas i później miała na swoje wydatki. My się do tego nie denerwowaliśmy, bo razem z nią pojechaliśmy do agencji, dopytaliśmy co jak i gdzie. Inaczej nikt by jej pewnie samej z koleżanką zapewne nie puścił. Nie było problemów z takimi rzeczami jak nocleg czy wypłata pieniędzy na czas, chociaż wiadomo,że daliśmy Tosi odpowiednią sumę, żeby miała przy sobie w razie w. Ogółem polecam takie wyjazdy zorganizowane. Ewentualnie pracę kelnera jeśli chcesz pracować w ciągu roku dorywczo. Będzie można dostosować godziny pracy do wykładów.
Hania

Postautor: ula767 » 12 kwie 2017, 11:22

Jak masz opanowane 2 języki obce to o pracę nie jest ciężko :) Ja angielski znam ze szkoły natomiast dodatkowo postanowiłam nauczyć się francuskiego. Zapisałam się do szkoły językowej, swoją drogą bardzo dobrej, i nauczyłam sie :) A jeśli chodzi o szkołę, to był to Lincoln w W-wie
ula767

Postautor: Arkos » 02 maja 2017, 16:51

Generalnie ja zdecydowałem się na zrobienie kursu operatora wózka widłowego i pracę znalazłem bez problemu a wcześniej było ciężko, najpierw pracowałem w firmie jako operator tylko a potem kupiłem używany wózek z grupa-pgw wybrany i biorę też niezależne zlecenia- pieniądze są naprawdę dobre
Arkos

Postautor: Franka » 20 wrz 2017, 12:56

Haniu zgadzam się z Tobą. Praca dorywcza jako kelner w ciągu roku, a tak lepiej wyjechać na dwa miesiące za granicę i wyjść zdecydowanie bardziej na plus. Poza tym takie wyjazdy owocują nowymi znajomościami i jak sama zauważyłaś przygodami. Faktycznie ci mg solutions mają ciekawe oferty pracy więc młodzi i nie tylko na pewno się w nich odnajdują. Ważne jest żeby agencja była dobra i właśnie sprawdzona. Problemu ze znalezieniem pracy raczej nie powinno być.
Franka

Postautor: Asia » 31 sty 2018, 12:11

[quote="paloma"]mam problem ze znalezieniem dorywczej pracy na czas studiów. cv wysyłam głównie do knajp, sklepow itd. nie mam doswiadczenia, ale skoro poszukuja studentow do pracy to chyba sie z tym licza. mimo to nikt nie oddzwania. jak myslicie, co moze byc nie tak? moze macie podobne doswiadczenia?[/quote]

Ciężko stwierdzić dlaczego tak się dzieje. Ja nie liczę na pracę w kraju studiując, ponieważ mam tak absorbujące studia, że nie wystarcza mi zwyczajnie już na to czasu. W zamian za to,żeby mieć swoje podstawowe wydatki wyjeżdżam podczas wakacji do pracy za granicą. Podobnie jak i kilka osób wyżej ze wspomnianą MG solutions. To dobrze widzieć,że jest nas więcej. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że dokonałam słusznego wyboru. Myślę, że świeżo po obronie pracy magisterskiej wyjadę na nieco dłużej.
Asia

Postautor: mariuuu » 31 sty 2018, 13:54

Aktualnie na dzisiejsze czasy z pracą nie jest bardzo ciężko. Gorzej ze znalezieniem pracy godnie płatnej, albo po prostu w zawodzie.
-To wojna?-zapytał
-Ależ nie, to nasze życie.
Awatar użytkownika
mariuuu

Postautor: nikkii » 20 lut 2018, 5:45

Ogłoszeń o pracę jest dużo, ale większość to są dla informatyków, lub z większym doświadczeniem.
Dobrym pomysłem jest zmienienie CV, jak się nie ma doświadczenia to można inne rzeczy podkreślić, np. umiejętności, wykształcenie itp.
nikkii

Postautor: Renia768 » 17 kwie 2018, 15:03

[quote="Ajlar"]Odnosnie nauki jezyka niemieckiego - to ja sie nauczylam podczas wakacji. Wyjechalam do pracy na zmywak dzieki firmie MG Solutions
- zarobilam sporo eurasow no i nauczylam sie bdb jezyka. Tak sie najlepiej uczy obcego jezyka.[/quote]

Ja podobnie. Nie nauczyłam się może perfekcyjnie, ale podłapałam niektóre zwroty i mogłam praktykować język i też wyjeżdżałam z nimi. A w jakim regionie byłaś?

Ostatnio przesunięty w górę 17 kwie 2018, 15:03 przez: Anonymous.
Renia768

Poprzednia