Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?

Postautor: andrasi » 16 sie 2015, 8:59

Hej witajcie.
W przyszłym miesiącu zamierzamy się wyprowadzić z moja dziewczyną z domów rodzinnych i zacząć wspólne życie, powoli zaczynam się rozglądać za jakimś mieszkaniem do wynajęcia. Tu pada moje pytanie o wasze doświadczenia czym się kierować podczas szukania, na jakich stronach szukać ogłoszeń, jakie omijać, jak negocjować cenę i czy w ogóle to robić.

Będziemy wdzięczny za wszelką pomoc !
andrasi

Re: Jak znaleźć pierwsze mieszkanie do wynajęcia?

Postautor: Kondzi » 16 sie 2015, 21:26

Ja szukałem przez internet oraz w lokalnych gazetach w dziale ogłoszenia i jakoś się udało.
Kondzi

Postautor: kapsil » 20 sie 2015, 5:31

Witaj :)
Faktycznie sierpień / wrzesień to ciężki okres na wynajem mieszkania w tym okresie niestety trafiają się także oszuści.. Trzeba na spokojnie szukać mieszkania i nie patrzeć tylko na wygląd czy cenę, warto także dobrze sporządzić umowę, uzgodnić od razu kwestie rozliczania liczników za CO, Prąd, gaz.

Co do szukania ofert to ja szukałem w www.olx.pl , albo www.dom-pro.pl czasami zaglądałem także do gazety ale ogłoszenie koniecznie musiało zawierać zdjęcie.

Powodzenia i mam nadzieję, że moje rady się na coś przydadzą :)
kapsil

Postautor: aleksm » 05 lut 2016, 11:38

ja sie po prostu wybralam do biura nieruchomosci, akurat mialam kolo mieszkania nowodworski estates (sa z krakowa, ale dzialaja tez chyba w gliwicach i wroclawiu), pokazali mi kilkanascie ofert z czego na zywo ogladalam 3 i wlasnie wsrod tych trzech bylo moje wymarzone mieszkanko :D ogolnie trafilam na bardzo fajnego agenta, z profesjonalnym podejsciem, zalezalo mu prawie tak bardzo jak mi :D
aleksm

Postautor: logomonster » 14 cze 2018, 9:06

Jeśli jeszcze nie wynajmowaliście nigdy mieszkania to zastanówcie się co będzie wam potrzebne. Na zdjęcia nie patrzcie (szczególnie gdy mieszkania są od agencji), bo często są zrobione przez profesjonalnych fotografów i nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Ja zawsze sprawdzałem czy jest czym dojeżdżać do pracy, szkoły, czy w pobliżu jest siłownia/fitness, jakie są sklepy i w jakiej odległości, czy budynek jest blisko drogi. Zapytajcie też na ile można podpisać umowę. Im dłużej tym lepiej, bo często jest tak, że pod koniec okresu każą się wyprowadzać i nie chcą przedłużyć umowy.
logomonster