Gdzie w Szczecinie sprawdzić samochód przed kupnem

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Gdzie w Szczecinie sprawdzić samochód przed kupnem

Postautor: honorata 88 » 29 cze 2017, 0:56

Chcę kupić auto z komisu i mam już nawet upatrzonego fajnego peugeota 407, ale jeszcze bym chciała dac go gdzieś na jakiś dobry warsztat samochodowy żeby mi go porządnie przetrzepali i sprawdzili czy nie miał cofanego licznika i czy nie był rozbity lub lakierowany. Potrzebuję dobre auto i nie chcę ryzykować żeby nie kupić jakiegoś złomu, a sam nie znam się na tym najlepiej więc wolę żeby przegląd i inspekcję przed zakupem zrobił mi jakiś mechanik, który się na tym zna i wie gdzie i na co patrzeć. Fajne autko i wygląda ślicznie, ale już kiedyś się przejechałam na zakupie od handlarza więc teraz wolę wszystko w samochodzie dokładnie posprawdzać zanim podpisze umowę i zapłacę. Wiem, że można sprawdzić grubość lakieru i dzięki temu czy nie ma pod spodem szpachli po wypadku. Dobry mechanik potrafi także widząc jak zużyte są poszczególne elementy ocenić przybliżony i faktyczny przebieg żeby sprawdzić czy nie był cofany licznik.
honorata 88

Re: Gdzie w Szczecinie sprawdzić samochód przed kupnem

Postautor: adam78 » 24 lip 2017, 10:28

Ja nie dawno kupowałem samochód od handlarza i postanowiłem sprawdzić auto też w jakimś dobrym warsztacie. Kolega polecił mi autkogaz na wernyhory 17 bo mają tam podnośnik i miernik grubości lakieru. Dobrze, że pojechałem bo od razu odkryli, że samochód miał rozbity przód i sporo szpachli i oczywiście by lakierowany. Okazało się też, że najprawdopodobniej miał cofnięty licznik z kilometrami i to sporo więc podziękowałem sprzedawcy. Taki szybki wizualny przegląd to 100 zł, ale on pozwala już w miare odkryć czy jest sens dalej badać auto czy nie. Nie trzeba od razu płacić 200 czy 300 zł jeśli się od razu okaże , że nie chcesz kupowac auta bo po kilkunastu minutach odkryli, że jest coś konkretnego nie tak. Można zadzwonić na nr 601 767340 i umówić się na taką wizytę inspekcję samochodu przed zakupem. Póki co działają tylko w swoim warsztacie w w Szczecinie, ale z tego co wiem to zamierzają też świadczyć usługę taką, że pojadą z klientem poza Szczecin jak ktoś chce kupić auto i nie zna się na tym.
adam78

Sprawdzenie samochodu przed zakupem - Szczecxin

Postautor: Teodoro » 30 gru 2018, 19:21

Przed świętami trafiła mi się okazja - fajne Volvo w dobrej cenie sprzedawane na szybko z ogłoszenia. Podjechaliśmy na warsztat, który zaproponowaliście i okazało się, że jest tam kilka rzeczy jakie będzie trzeba naprawić. Sprzedawca zgodził się na obniżkę ceny i w ten sposób stałem się posiadaczem fajnej furki.
Jak dla mnie warto przed kupnem przyjrzeć się samochodowi.
Teodoro

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach