Czy odwyk może naprawdę pomóc?

To co najważniejsze dla każdej kobiety.

Czy odwyk może naprawdę pomóc?

Postautor: wedrowca » 08 lis 2017, 13:58

Szukam osób, które kiedys przechodziły terapie odwykową. Jak wygląda takie leczenie, ile trwa i jaka jest jego skutecznosć? Czy po odwyku na stałe odstawiliscie alkohol? Czy w razie powrotu do nałogu jesteście w stanie sie zatrzymac i wrócić do abstynencji? Ogólnie chodzi mi o wszystkie praktyczne informacje na temat leczenia alkoholików, łącznie z namiarami na dobrych terapeutów albo na ośrodki, gdzie potrafią pomóc alkoholikom – konkretnie alkoholiczkom.
wedrowca

Re: Czy odwyk może naprawdę pomóc?

Postautor: szlachetna » 09 lis 2017, 9:31

Jak by to nie pomagało, to nikt by się nie leczył. Wiadomo, że tylko część osób jest w stanie wytrwac w abstynencji, ale lepiej próbować niż się poddać i z góry przekreślić swoje życie. Jeżeli czujesz, że masz problem zgłoś się do jakiegoś ośrodka leczenia uzależnień i oni dalej Cię pokierują. Powiedzą co masz robić, jak wygląda leczenie, ile trwa itd.
szlachetna

Postautor: Malinka » 09 lis 2017, 14:41

Zasadniczo terapia w trybie stacjonarnym, czyli w zamkniętym ośrodku trwa jakieś 4-8 tygodni. W zależności od oceny lekarza prowadzącego i ogólnej kondycji psychiczno-fizycznej osoby, która przebywa na leczeniu. W Polsce można leczyć się państwowo na NFZ lub prywatnie. Na NFZ mozna leczyc się nie tylko w szpitalach, ale też w prywatnych placówkach, takich jak Oaza, Ośrodek leczenia terapii uzależnień. Wtedy za podstawowy pobyt się nie płaci, ewentualnie moża sobie już prywatnie wydłużyć terapie, dla zwiększenia szans na trwałe wyjście z nałogu. Oczywiście sama skuteczność leczenia w dużym stopniu zalezy od indywidualnych predyspozycji danej osoby, jej motywacji i stopnia uzależnienia. Ale nawet jak nie wyjdzie za pierwszym razem, nie warto się poddawać. Życie ma się tylko jedno i trzeba o nie walczyć.
Malinka

Postautor: wedrowca » 10 lis 2017, 9:47

osiem tygodni w izolacji to dla mnie zbyt wiele, co z domem, z pracą? Ja mogę wziąć urlop 3 tygodnie i na tyle odstawic dzieci do mamy, ale dłuższy pobyt zwyczajnie nie wchodzi w rachube. Zwolnienia nie chce brac, bo to juz bedzie koniec mojej pracy, zwłaszcza ze to jest chyba w takim przypadku zwolnienie od psychiatry.
wedrowca

Postautor: Malinka » 10 lis 2017, 14:52

Ciężko mi coś doradzać, bo nie znam dokładnie Twojej sytuacji, ale możesz zorganizować to w ten sposób, że wykorzystujesz urlop, a później załatwiasz sobie zwolnienie albo bierzesz urlop bezplatny. Zresztą nawet lepiej zmienić pracę i zatrzymać nałóg niż w nim trwać, bo przez niego prędzej czy później tę pracę i tak stracisz. Teraz możesz w to nie wierzyć, ale jak pogadasz z innymi uzależnionymi przekonasz się, że to prawda. Jak byś szukała dodatkowych informacji o terapii to na tej stronie terapie-uzaleznien.com.pl/ masz dokładnie opisane czym jest uzależnienie od alkoholu i jak się je leczy, ile trwa takie leczenie i od czego zależy powodzenie całej terapii. Poza tym masz tam namiary na ośrodek, w którym będą umieli Ci pomóc.
Malinka

Postautor: szlachetna » 13 lis 2017, 10:15

dokładnie, nie szukaj wymówek. Pracę można zmienić, choćby była najlepsza. Jak wiesz, że masz problem, zacznij leczenie. Jesli nie możesz iść na leczenie w trybie stacjonarnym to idź na terapię w trybie doraźną, w trybie ambulatoryjnym. Zacznij coś robić, bo stracisz nie tylko pracę, ale może i dzieci.
szlachetna

Postautor: Julietta88 » 31 lip 2018, 15:33

Oczywiście, ze może pomóc. Mojej siostrze pomoglo, jak była na terapii w Ośrodku Przebudzenie w Ligocie Pięknej . otrzymała ogromne wsparcie od psychologów oraz terapeutów.
Julietta88

Postautor: Halka » 15 wrz 2018, 22:49

wiadomo ,że przechodzenie na odwyk nei nalezy do najlatwiejszych ale mysle ze to kwestia czasu i oczywiscie potrzebna jest tu wola walki aby coś zyskać Bo przez alkoholizm można na prawdę dużo stracić ... i kogoś. Mój chłopak za moją namową na szczęście zaczal chodzić na leczenie do kliniki medox i widzę, że z dnia na dzień jest lepiej. Nie siega juz codziennie do piwa czy wodki. Ta klinika najwyrazniej jest skuteczna . Trzymajmy sie razem kobietki w tych trudnych chwilach
Halka

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak dbać o urodę i zdrowie