Co i jak z kurczaka

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Co i jak z kurczaka

Postautor: benia » 27 maja 2018, 10:23

Możecie podać jakies przepisy na kurczaka ? Jak przygotowujecie go ? Jak przyprawiacie ?
Ja w sumie najczęściej posypuję przyprawą złoty kurczak od knorra i piekę, czasem w panierce.
A Wy co mozecie polecić ?
Awatar użytkownika
benia

Re: Co i jak z kurczaka

Postautor: sun » 28 maja 2018, 9:44

Podobnie ;) Prosto i smacznie. W sumie to zalezy od tego co robię, bo nie tylko do pieczenia kurczaka jej używam, ale też np. do doprawiania piersi, podsmażam ją wtedy pokrojoną w kostkę i zalewam wodą, fajny sosik powstaje, idealny np. do ryzu.
sun

Postautor: georginia2 » 28 maja 2018, 10:22

Ja często piekę piersi z kurczaka w foliowym rękawie z różnymi przyprawami i suszonymi pomidorami. Pysznie i zdrowo :-)

drzeweczkaa.sklepna5.pl
georginia2

Postautor: buleczka22 » 28 maja 2018, 13:31

Wiesz co a ja jem zamiast kurczaka krewetki. Muszę powiedzieć smakują bardzo podobnie. Dlatego ja wolę krewetki bo sa bardziej wartościowe no i zdrowsze według mnie. Najlepsze zamawiałam w Krakowie z Hurry Up Shrimp. Genialne są!
buleczka22

Postautor: aloszka22 » 03 cze 2018, 13:37

Lubię kurczaka, ale ostatnio polubiłam także szparagi, takie fajne znajduje w sklepie: - frykas.koscian.pl/PRZETWORY_ZE_SZPARAGOW.HTML Bardzo lubię w sałatce jak i w zupie te szparagi. Bardzo wartościowe też są.
aloszka22

Postautor: Mish » 04 cze 2018, 7:59

Piersi kurczaka w złotym kurczaku, smażę, a w tym czasie kroję warzywa i przygotowuję sałatę. Pół godzinki i mam pysznego Cezara. :)
Mish

Postautor: sun » 25 cze 2018, 11:02

Mój dzisiejszy obiad: przepisy.pl/przepis/kurczak-po-hiszpansku
Pyszności, a gotowe w niecała godzinkę i na dodatek praktycznie samo się robi.
sun

Postautor: benia » 30 cze 2018, 21:05

Ostatnio zrobiłam takie gęściejsze ciasto naleśnikowe, dodałam płatki kukurydziane i właśnie złotego kurczaka od knorra. Kurczaka pokroiłam w paski, obtoczyłam w cieście i smażyłam w głębokim oleju. Wyszło pyszne... Do tego sos czosnkowy i dużo warzyw.
Awatar użytkownika
benia

Postautor: ajautah » 24 lip 2018, 14:12

Jeśli robię kurczaka to zazwyczaj z przyprawą do złotego kurczaka knorr, często używam tej przyprawy bo to szybki sposób na dobry obiad. Kurcza jest wtedy dobry i soczysty.
ajautah

Postautor: KlaraT » 29 lip 2018, 14:42

Ja często przygotowuję kurczaka faszerowanego serem gouda od ROTR sklep.rotr.pl/ser i szpinakiem:) Całość dekoruję kawałkami pomidora i ogórka, a do tego zawsze mam też w miseczce dip czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego również od ROTRa. Danie wychodzi przepyszne!
KlaraT

Następna