Co i jak z kurczaka

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Re: Co i jak z kurczaka

Postautor: Coolka » 30 lip 2018, 5:23

Widziałam dużo przypraw Knorr i sporo ich mam w domu, ale nie widziałam jeszcze tej do złotego kurczaka. Kupujecie normalnie w sklepie? Czy poza posypaniem przyprawą przed pieczeniem robicie jeszcze coś? Marynujecie, nacieracie czymś? Teściowa przyjeżdża do mnie w niedzielę, chciałabym podać idealnego kurczaka.
Coolka

Postautor: sun » 31 lip 2018, 0:55

Normalnie w sklepie. Na pewno znajdziesz. Ja nic nie robię, nacieram tylko złotym kurczakiem i odstawiam, o ile akurat mam czas, zeby się przegryzło. Potem piekę i to wszystko.
sun

Postautor: Coolka » 31 lip 2018, 11:33

Udało mi się dostać do złotego kurczaka w Auchan i faktycznie widziałam też w sklepie osiedlowym razem z innymi przyprawami Knorr tylko wcześniej musiałam nie zwrócić uwagi. Jutro robie kurczaka na próbę u nas - trzymajcie kciuki żeby mi taki świetny wyszedł z chrupiąca przypieczona skórką.
Coolka

Postautor: zawijalka » 02 sie 2018, 18:37

Wydaje mi się, że właśnie tym Knorr do zlotego kurczaka teściowa ostatnio robiła szaszłyki z kurczakiem. Dała na patyczki posypane tą przyprawą kawałki kurczaka i do tego cebula, pieczarka, papryka i cukinia. Przepyszne wyszło.
zawijalka

Postautor: Mucha » 24 sie 2018, 10:32

Sam ostatnio próbowałem u siebie tej przyprawy knorr do złotego kurczaka, faktycznie jest bardzo smaczna - nadaje mięsu miły posmak, taki charakterystyczny, inny niż zwykle. Jak nie chce się nam stac przy garach i pilnować to z tą przyprawą wkładamy kurczaka do piekarnika i gotowe. Smaczne i wygodne.
Mucha

Postautor: nofiteso » 24 sie 2018, 15:11

Uwielbiam smażyć kurczaka bez tłuszczu na papierze do pieczenia. Z piersi kurczaka przygotowuje się kotlety. Papier do pieczenia tnie się na takie kawałki, żeby móc każdego kotleta włożyć na papier i go nim przykryć. Na papier wtedy sypiemy przyprawy - ja przeważnie ograniczam się do przyprawy do kurczaka i papryki. Rozgrzewamy patelnie i kładziemy na nią kurczaka w papierze. Po chwili przewracamy. I koniec.
Taki kurczak jest bardzo soczysty. Polecam spróbować. :)
Awatar użytkownika
nofiteso

Postautor: sun » 31 sie 2018, 8:22

Wczoraj zgrillowaliśmy kurczaka w całosci (mamy grill z rożnem). Dałam do niego przyprawę do złotego kurczaka z knorra i trochę piwem podlaliśmy. Rewelacja.
sun

Postautor: DariaHorzela » 13 kwie 2019, 19:33

Ja robiłam ostatnio sałatke gyros z kurczakiem, ale zamiast kapusty pekińskiej dałam makaron świderki z Arrighi. Plus kukurydza z puszki, papryka, majonez, ketchup, ogórek kiszony etc ;)
DariaHorzela

Postautor: Lavazza » 29 maja 2019, 17:32

Ktoś tutaj wspominał o tej przyprawie do kurczaka, Używam jej czasami właśnie do grilla ;) A co najcześciej wtedy pijecie przy grillu ? jakie napoje? Ja np bardzo lubię napoje z Caprio z greipfruita ;)
Lavazza

Postautor: Basia22 » 06 cze 2019, 8:50

Mnóstwo rzeczy mozna zrobić z kurczaka ;) A jeszcze jak się ma z chowu ekologicznego to tym lepiej smakuje. A czego używacie np do grilla? Musztardy czy ketchupu? Bo u nas to bardziej króluje ketchup z Kotlina ;)
Basia22

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Przepisy kulinarne i gotowanie