Zmiana ubezpieczyciela?

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Zmiana ubezpieczyciela?

Postautor: kicik » 09 sie 2018, 12:50

Dostałam właśnie kwitki do opłacenia składki OC samochodu u obecnego ubezpieczyciela. Składka jest wysoka, jednak już jakiś czas temu myślałam, że samochód ubezpieczyć gdzieś indziej. Czy jak dostałam te kwitki to znaczy, że nie mogę już zmienić ubezpieczyciela i muszę składkę na kolejny rok opłacić?
Awatar użytkownika
kicik

Re: Zmiana ubezpieczyciela?

Postautor: maksik33 » 14 sie 2018, 12:03

Możesz. Tylko musisz wypowiedzieć umowę staremu ubezpieczycielowi. Ale jak pójdziesz do jakiegoś agenta czy przez jakąś porównywarkę będziesz ubezpieczać to oni na pewno Ci powiedzą jak to zrobić. Na zmianach co rok ubezpieczyciela można sporo zaoszczędzić.
maksik33

Postautor: kicik » 17 sie 2018, 12:46

No wprowadziłam dane do Rankomatu i tam już mi pokazało, ze dużo zaoszczędzę na zmianie. Ale czy lepiej udać się do agenta czy poprosić o kontakt agenta przez Rankomat? Możecie coś doradzić?
Awatar użytkownika
kicik

Postautor: kalafior » 20 sie 2018, 9:18

W Rankomacie poproś o kontakt, jak zadzwonią zapisz sobie propozycje. Do agenta do biura też możesz iść, przecież nikt Ci tego nie zabroni. A nawet warto popytać bo można mieć pogląd gdzie jest taniej.
kalafior

Postautor: kicik » 23 sie 2018, 8:37

Tak zrobiłam, ale ktoś mi powiedział, że jak tata ma więcej zniżek ode mnie to mogą skorzystać z jego. Ale jak?
Awatar użytkownika
kicik

Postautor: mama_kama » 24 sie 2018, 12:34

Możesz, ale musisz tatę wpisać jako współwłaściciela do dowodu.
mama_kama

Postautor: kicik » 25 sie 2018, 10:03

A wiesz może ile takie coś kosztuje i gdzie takie coś się wykonuje? Czy wystarczy, ze poda, w Rankomacie że tata jest ubezpieczycielem?
Awatar użytkownika
kicik

Postautor: mama_kama » 28 sie 2018, 9:06

Nie, musisz udać się do wydziału komunikacji po wnioski i do Urzędu Skarbowego. Najlepiej zapytaj w wydziale oni cię pokierują.
mama_kama

Postautor: kicik » 28 sie 2018, 9:08

Aha, no ok. Tak chyba się przejadę do wydziału i tam zapytam. Ale czy takie dopisanie współwłaściciela jest coś płatne/
Awatar użytkownika
kicik

Postautor: Gość » 11 lis 2018, 11:54

Przed zmianą ubezpieczyciela warto sprawdzić gdzie OC jest w najkorzystniejszej cenie, dobrze zobaczyć ceny polis na kalkulatorze Cuk.pl
Gość

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach