części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postautor: valkis » 31 maja 2019, 7:14

Novy pisze:Dooobra chyba kojarzę o co chodzi już z tym filmem. I to poważnie świadczy o zużyciu się wycieraczek i konieczności wymiany? Myślałem, że to jest objaw jakiegoś zatłuszczenia wycieraczek czy coś :o

Spokojnie, na pewno z szybą się nic nie stanie. Jak wycieraczki przestają chodzić tak jak powinny to trzeba je od razu wywalać i kupowac nowe. To nie jest niewiadomo jaki wydatek a naprawianie ich mija się z celem zupełnie

Tomek Doradca Valeo pisze:Novy, w Valeo zalecamy wymianę wycieraczek co rok jednak to wszystko zależy od stopnia ich zużycia. Jeśli po roku nie będziesz miał z nimi żadnych problemów to możesz je zostawić na następny rok - to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl

Ja moje ostatnie wycieraczki hybrydowe od valeo wywaliłem po 2 latach i sprawowały się genialnie! Jestem bardzo zadowolony i dzisiaj będę montował znowu valeo tylko że z lepszej serii.
valkis

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 02 wrz 2019, 18:35

valkis pisze:Spokojnie, na pewno z szybą się nic nie stanie. Jak wycieraczki przestają chodzić tak jak powinny to trzeba je od razu wywalać i kupowac nowe. To nie jest niewiadomo jaki wydatek a naprawianie ich mija się z celem zupełnie

Witaj,
Zdecydowanie uszkodzonych lub zużytych wycieraczek nie należy ratować i nadawać im "drugiego życia". Warto inwestować w swoje bezpieczeństwo jakie podczas jazdy w deszczu zapewniają dobre i sprawne wycieraczki.

valkis pisze:Ja moje ostatnie wycieraczki hybrydowe od valeo wywaliłem po 2 latach i sprawowały się genialnie! Jestem bardzo zadowolony i dzisiaj będę montował znowu valeo tylko że z lepszej serii.

Z której gamy wycieraczki miałeś założone na swoim samochodzie? Aktualnie korzystasz dokłądnie z tego samego modelu czy postanowiłeś przetestować inne wycieraczki z naszej gamy?
Pozdrawiam
Tomek, Doradca Online Valeo Polska
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 02 wrz 2019, 18:37

Novy pisze:Dooobra chyba kojarzę o co chodzi już z tym filmem. I to poważnie świadczy o zużyciu się wycieraczek i konieczności wymiany? Myślałem, że to jest objaw jakiegoś zatłuszczenia wycieraczek czy coś :o

Witaj,
Poważnie, film wodny jest jedna z oznak zużycia się wycieraczek i sygnalizuje konieczność zaopatrzenia się jak najszybciej w nowy komplet! Wymieniłeś już swoje wycieraczki na nowe?
Pozdrawiam
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Novy » 03 wrz 2019, 19:18

Tomek Doradca Valeo pisze:Witaj,
Zdecydowanie uszkodzonych lub zużytych wycieraczek nie należy ratować i nadawać im "drugiego życia". Warto inwestować w swoje bezpieczeństwo jakie podczas jazdy w deszczu zapewniają dobre i sprawne wycieraczki.

To tak się wgl da? Jakim cudem można ratować zużyte wycieraczki? przecież chyba nawet nie ma taki gum żeby to wymieniać

Poważnie, film wodny jest jedna z oznak zużycia się wycieraczek i sygnalizuje konieczność zaopatrzenia się jak najszybciej w nowy komplet! Wymieniłeś już swoje wycieraczki na nowe?
Pozdrawiam

No jeszcze nie wymieniłem, bo ten film to taki delikatny jest. Ledwo w paru miejscach i nie przeszkadza aż tak bardzo w jeździe nawet w deszcz. Ale pytanie, czy może przez takie zjawisko zostać porysowana szyba?

Tomek Doradca Valeo pisze:Z której gamy wycieraczki miałeś założone na swoim samochodzie? Aktualnie korzystasz dokłądnie z tego samego modelu czy postanowiłeś przetestować inne wycieraczki z naszej gamy?
Pozdrawiam

A czym tak rzeczowo różnią się te gamy oprócz ceny?
Novy

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 04 wrz 2019, 13:46

Novy pisze:

To tak się wgl da? Jakim cudem można ratować zużyte wycieraczki? przecież chyba nawet nie ma taki gum żeby to wymieniać

Novy, zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Pamiętaj, że wycieraczka, która była poddana naprawie nigdy nie będzie tak dobra jak nowy model zakupiony u oficjalnego dystrybutora.

Novy pisze:
Pozdrawiam

No jeszcze nie wymieniłem, bo ten film to taki delikatny jest. Ledwo w paru miejscach i nie przeszkadza aż tak bardzo w jeździe nawet w deszcz. Ale pytanie, czy może przez takie zjawisko zostać porysowana szyba?

Nie powinno się nic stać jeśli nic się nie dostanie pod wycieraczkę. Jednak jeśli powstaje film to oznacza to, że docisk nie jest równomierny zatem coś może się pod nią dostać i porysować Twoją szybę.

Novy pisze:
Tomek Doradca Valeo pisze:Z której gamy wycieraczki miałeś założone na swoim samochodzie? Aktualnie korzystasz dokłądnie z tego samego modelu czy postanowiłeś przetestować inne wycieraczki z naszej gamy?
Pozdrawiam

A czym tak rzeczowo różnią się te gamy oprócz ceny?

Przede wszystkim nasze gamy różnią się od siebie jakością użytych materiałów w procesie produkcji.

Tomek,
Doradca Online Valeo Polska
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Novy » 10 paź 2019, 11:32

Tomek Doradca Valeo pisze:Novy, zdecydowanie nie polecamy takiego rozwiązania. Pamiętaj, że wycieraczka, która była poddana naprawie nigdy nie będzie tak dobra jak nowy model zakupiony u oficjalnego dystrybutora.

Ale moje pytanie skłaniało się bardziej do tego czy wgl takowa naprawa jest możliwa i czy są dostępne w sprzedaży jedynie gumy do wymiany, bo ja czegoś takiego nigdy nie widziałem.
Tomek Doradca Valeo pisze:Nie powinno się nic stać jeśli nic się nie dostanie pod wycieraczkę. Jednak jeśli powstaje film to oznacza to, że docisk nie jest równomierny zatem coś może się pod nią dostać i porysować Twoją szybę.

Czyli wraz ze wzrostem ilość śladów filmu wodnego wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych uszkodzeń przedniej szyby? A czy proces zużywania wycieraczek nie postępuje szybciej przy kiepskich warunkach pogodowych np. wieczorem deszcz a w nocy przymrozek?

Tomek Doradca Valeo pisze:Przede wszystkim nasze gamy różnią się od siebie jakością użytych materiałów w procesie produkcji.

Czyli kupując coś słabszej gamy dostaję jednym słowem badziew ?
Novy

Postautor: valkis » 04 gru 2019, 18:06

Novy pisze:Ale moje pytanie skłaniało się bardziej do tego czy wgl takowa naprawa jest możliwa i czy są dostępne w sprzedaży jedynie gumy do wymiany, bo ja czegoś takiego nigdy nie widziałem.

Moim zdaniem nie jest możliwa. Jak wyciągnąć gumę z pióra wycieraczki? Przecież to jest klejone

Novy pisze:Czyli wraz ze wzrostem ilość śladów filmu wodnego wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych uszkodzeń przedniej szyby? A czy proces zużywania wycieraczek nie postępuje szybciej przy kiepskich warunkach pogodowych np. wieczorem deszcz a w nocy przymrozek?

W takich warunkach to na pewno guma się dużo szybciej zuzywa. Jednak to tylko guma, nie?

Novy pisze:Czyli kupując coś słabszej gamy dostaję jednym słowem badziew ?

Chyba za bardzo upraszczasz temat, nie sądzisz?
valkis

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach