Carsmile: opinie leasing najem nowe przepisy

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Carsmile: opinie leasing najem nowe przepisy

Postautor: halomario » 17 gru 2018, 8:52

Korzystał ktoś z usług tej firmy Carsmile i może coś powiedzieć? Niby Carsmile świadczy kompleksową usługę od zakupu auta po załatwienie leasingu. Tylko nie wiem na ile to korzystne.

Potrzebuję komfortowego niedrogiego i w miarę możliwości oszczędnego auta na dojazdy do pracy, podobają mi się suvy peugoeta, jeździ tu ktoś takim autem?

Chcę tę auto wziąć w leasing, ale słyszałem, że zmieniają się przepisy i będą ograniczenia jakieś. Także nie wiem czy będzie dalej warto brać samochody w leasing.
halomario

Re: Carsmile: opinie leasing najem nowe przepisy

Postautor: AdamPGA » 17 gru 2018, 8:55

Ja tam wolę sobie sam wybrać gdzie kupuję auto. Korzystam z usług jednego brokera z Krakowa i mi zawsze załatwiał o wiele taniej niż w salonach.

Co do przepisów - tak zmieniają, ma być ograniczenie do 150 tys. także SUV może nie być opłacalny, bo te raczej są drogie. Na dojazdy do pracy kupuje się małe autko, a nie suva... Wybór auta zależy od tego z jak daleka dojeżdża i po jakich drogach. Jeśli w obrębie miasta, to małe auto byłoby lepsze. Od kilku lat jeżdżę Citroenem i bardzo sobie chwalę to auto. Mam założoną instalacją LPG więc nie płacę dużo za przejazdy.

Poza tym także w przypadku aut używanych zarówno na firmę jak i prywatnie odliczenia podatku dochodowego mają wynosić 50% tak jak Vatu.
AdamPGA

Postautor: Prezik » 17 gru 2018, 9:02

AdamPGA pisze:odliczenia podatku dochodowego mają wynosić 50% tak jak Vatu.

75% a nie 50% na początku w sieci pojawiały się takie informacje o 50%, ale ma być 75%.

Odnośnie Carsmile to wiem tylko tyle, co mi kiedyś powiedział konsultant jak tam dzwoniłem - oni chyba bardziej właśnie specjalizują się w najmie, ale leasing też mają. Mają umowy z kilkoma dealeremi i mają tam rabaty powiedzmy około 20% od ceny rynkowej, ale to jest spokojnie osiągalne też gdzie indziej. Co do leasingu to nie mają swojego tylko korzystają z innych firm leasingowych. Czyli jest to ogólnie pośrednik, ale to nie wpływa na koszt raczej, bo pośredników zwykle opłacają firmy, a nie klient.

Swojej opinii nie mam, bo nie skorzystałem.

Tutaj masz jakieś recenzję Carsmile i opinie https://antyhaczyk.blogspot.com/2018/11 ... najem.html
Prezik

Postautor: Deco81 » 17 gru 2018, 9:03

A dlaczego na dojazdy do pracy kupuje się małe autko, a nie suva…? Żeby mało palił. To wszystko zależy na czym komu zależy. Jak ktoś lubi SUV'y. Wiadomo, że więcej palą, ale ja tam bym wolał nawet do pracy takim dojeżdżać niż Mikrą. Wbrew pozorom ma to też wpływ na wizerunek. Jak ktoś prowadzi firmę, to sobie paliwo i tak wrzuci w koszty, takie droższe auto może sobie wziąć w leasing - dobrze dobrany tani leasing może być przy odpowiednich wiatrach tańszy całościowo niż zakup za gotówkę jeżeli można sobie wrzucić w koszt i ma się nadwyżkę przychodów nad kosztami. Tylko trzeba znaleźć dobrą ofertę.
Deco81

Postautor: Jopek » 17 gru 2018, 9:04

Samochód na co dzień, m.in. do jazdy do pracy przede wszystkim musi mało palić ;) najlepiej, by to było też poręczne autko, które się wszędzie zmieści i nie będzie problemów z zaparkowaniem.
Jopek

Postautor: AGP » 17 gru 2018, 9:09

Z tym leasingiem to teraz tyle reklam, żeby zdążyć przed styczniem i niby będzie się odliczać na starych zasadach. Tylko mnie zastanawia na ile to prawnie rzeczywiście można tak zrobić, bo to nie jest jednorazowy koszt tylko bieżące koszty eksploatacji. Więc co jak ktoś ma już samochód, czy też zdąży kupić do końca tego roku, to będzie sobie odliczał 100% powiedzmy paliwa i innych kosztów, a ten co kupi później będzie odliczał 75%.

Mówię oczywiście o eksploatacji mieszanej - firma + prywatnie.
AGP

Postautor: halomario » 17 gru 2018, 9:11

Ogólnie to bez sensu z tym podziałem na prywatne i firmowe użytkowanie, bo przecież co im do tego, że ktoś sobie firmowe auto użyje prywatnie.

No cóż, raczej i tak już nie zdążę. Spróbuję tam zadzwonić i zapytać, ale chyba sobie odpuszczę tego suva bo jak do 150 tys. to trochę lipa.
halomario

Postautor: AdamPGA » 02 sty 2019, 12:23

Nie wiem teraz czy te ograniczenia wynikające z nowych przepisów dotyczą tylko leasingu, czy też najmu długoterminowego, bo spotkałem się z różnymi opiniami, sprzecznymi.
AdamPGA

Postautor: Prezik » 07 sty 2019, 14:22

Teraz pewnie poupada kilka firm leasingowych, jak się pozmieniały przepisy - czy tam dokładniej rząd ograniczył możliwość odliczania eksploatacji auta na firmę, to leasing już nie będzie taki opłacalny. No ktoś musi oddawać na tych co im się nie chce pracować, wyborcom też trzeba będzie sypnąć kiełbasy. Toteż pewnie będzie coraz więcej takich przypadków szukania pieniędzy w najbliższym czasie.
Prezik

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach