Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: jan22 » 16 kwie 2018, 19:00

zalezy czym auto jest zasilane poniewaz ja mam auto z LPG i wymieniam olej co 15 .000 km stosuje olej syntetyczny teraz zalałem Shella Helix HX8 ECT 5W-30 który chroni mi silnik przed żuzyciem do tego silnik bardzo ładnie pracuje zwłaszcza że LPG jest paliwem wymagającym dobrego oleju silnikowego.
jan22

Postautor: mare374 » 21 kwie 2018, 8:55

Pamiętajcie, że dobrze jest tez mieć odpowiedni filtr do oleju silnikowego. Jeśli nie wiecie gdzie mozna taki kupic to polecam zajrzec na proton-filters.pl/filtry-oferta/filtry-samochodowe/ - oni mają profesjonalne produkty filtracyjne.
mare374

Postautor: Spadka » 29 kwie 2018, 21:30

Filtr oleju dobrze jest wymienić przy podmianie oleju i tak zleciłam ostatnio. Zresztą mimo, że zalałam Shellem to i tak wole trzymac się zaleceń.
Spadka

Postautor: mikadena » 30 kwie 2018, 19:53

Auta z LPG to jedno ale chyba więcej jesli chodzi o wymagania co do oleju jest przeznaczone do diesli. Są producenci tacy jak Shell o których pisaliście którzy produkują oleje włąśnie do aut diesel.
mikadena

Postautor: Coolka » 31 maja 2018, 11:34

Najważniejsze sa zalecenia producenta. Każde auto ma jakieś. Jeśli się ich nie zna to można sprawdzić np na LubeMatch Shell lubematch.shell.com
Coolka

Postautor: pasquda » 14 cze 2018, 18:45

Ostatnio przy wymianie oleju mechanik mi powiedział, że ejst czysty i można nim zalac ponownie. Ale jednak myslę, że systematyczne wymienianie jest dla silnika ważne i po roku exploatacji oleje może są i czyste z pozoru, ale realnie tak nie jest. Zalewam też Shell ale systematycznie wymieniam i dalej będę.
pasquda

Postautor: walek » 20 cze 2018, 16:24

no skoro silnik bierze olej w duzych ilościach to oznacza nic jak koniecznośc naprawy silnika jest kilka przyczyn takiej sytuacji co prawda nie nie mam takiego problemu z moim Leonem który zalewam olejem syntetycznym Shell Helix Ultra 5W-40 wyprodukowany w technologii Shell PurePlus
walek

Postautor: teo » 22 cze 2018, 15:45

[quote="walek"]no skoro silnik bierze olej w duzych ilościach to oznacza nic jak koniecznośc naprawy silnika jest kilka przyczyn takiej sytuacji co prawda nie nie mam takiego problemu z moim Leonem który zalewam olejem syntetycznym Shell Helix Ultra 5W-40 wyprodukowany w technologii Shell PurePlus[/quote]

A co ten olej Shella daje?? Jestem przed wymianą i szukam różnych informacji na temat olejów.
teo

Postautor: iro » 25 cze 2018, 17:11

wiem że mając auto na LPG trzeba wymieniać olej częściej do swojego autka używam Shell Helix Ultra 5W-40 i z reguły wymieniam co 15 tys km.
iro

Postautor: sasetka » 26 cze 2018, 17:58

Czym jest to pure plus Shell?
sasetka

PoprzedniaNastępna