Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: mauuroo » 29 gru 2018, 13:22

Ja się nie znam na wymianach oleju, sam tego nie robię. Zawsze jeżdże z tym gdzieś, teraz wymieniałem olej w ramach przeglądu w aso forda. Nie wyszło mnie drogo :)
mauuroo

Postautor: szpargatka » 29 gru 2018, 15:59

Ja tez nie wymieniam sama ale lubię mieć kontrole nad moim autem. Dobrałam sobie olej przez LubeMatch i kupiłam Shell syntetyk. Mechanik nawet pochwalił wybór, że zalecany jest przez producentów.
szpargatka

Postautor: sun » 31 gru 2018, 0:33

jak serwis mówi, że trzeba, to wymieniam. Sama się na tym nie znam. Na szczęście mają w aso forda co jakiś czas taką akcję serwisową, że przegląd i wymiana oleju czy filtrów jestw promocyjnej cenie. Korzystam z takich akcji po prostu ;)
sun

Postautor: bolcek » 01 sty 2019, 20:30

Przy okazji serwisowania olej wymieniam co roku. Nawet jak przejadę mniej km niż zalecane do wymiany. Wolę mieć w pełni sprawny silnik. Zresztą rozmawiałem z mechanikiem w ASO i powiedział, że dla mojego Forda to dobre wyjście.
bolcek

Postautor: lisku » 24 sty 2019, 21:50

samemu nie wymieniam oleju ponieważ nie miałbym co zrobić z zużytym. Więc zawsze jeżdżę do znajomego mechanika który wymienia olej. Od kiedy mam samochód (5 lat) to zawsze leję Shella Helixa. Nigdy nie miałem problemów z silnikiem i jakimiś odgłosami dochodzącymi z niego
lisku

Postautor: jaki » 31 sty 2019, 17:29

ja akurat sam wymieniam olej mam kanał garażowy do tego w moim aucie Astra G dostęp do oleju jest bardzo łatwy co do wyboru oleju to pomógł mi program Lubematch.
jaki

Postautor: gulczas » 11 kwie 2019, 16:55

u mnie wymiana oleju w lagunie co 10-12 tysięcy km. Leje shella. Mechanik mówi że oczyszcza silnik. Wierzę mu
gulczas

Postautor: marcin » 15 kwie 2019, 17:32

a na czym te oczyszczanie silnika w olejach z firmy Shell polega ?
marcin

Postautor: gulczas » 25 kwie 2019, 17:05

Olej Shell jest produkowany z gazu co wpływa na jego właściwości. A oczyszcza silnik z nagaru który powstaje podczas pracy silnika
gulczas

Postautor: labadyna » 28 kwie 2019, 15:26

Ta technologia oleju na bazie gazu ziemnego nazywa się technologia Shell PurePlus. Całkiem fajne rozwiązanie dla motoryzacji.
labadyna

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach