Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: gosc » 25 wrz 2019, 17:16

ja od kiedy zmieniłem swoj stary olej na Shell Helix Ultra silnik znacznie mniej pobierał oleju
gosc

Postautor: Chomik » 29 wrz 2019, 19:34

pewnie dlatego ze oleje shella te syntetyki nowe Helixy czyszcza silnik z nagaru bo i płynniej silnik chodzi to i mniej pobiera oleju
Chomik

Postautor: kakamemona » 07 paź 2019, 19:49

A z czego najbardziej jesteście zadowoleni jeśli chodzi o oleje shella? Co konkretnie?
kakamemona

Postautor: tromba » 09 paź 2019, 18:41

dla mnie najlepsza rzecz jeśli chodzi o oleje Shell to oczyszczanie silnika z nagaru.
Silnik na Shellu Helix Ultra działa równo. Od wymiany do wymiany nic nie muszę dolewać. A wymieniam co 10-12 tysięcy.
tromba

Postautor: roroan » 15 paź 2019, 20:56

tez mam olej shella do motocyklu bo tylko nim jezdze :D i tez dzieki apce lubematch go znalazłem bo z motocyklami to ciezej dobrac
roroan

Postautor: Savage » 21 paź 2019, 9:16

[quote="roroan"]tez mam olej shella do motocyklu bo tylko nim jezdze :D i tez dzieki apce lubematch go znalazłem bo z motocyklami to ciezej dobrac[/quote]

Ogólnie wcale nie jest ciężko dobrać le tak jak z autami trzeba dobrać zgodnie z zaleceniami producenta. Więc dobrze, że skorzystałeś z pomocy. Podoba mi się, że Shell to udostępnia za darmo.
Savage

Postautor: kokolokosz » 27 paź 2019, 15:57

U mnie shell mega dobrze się sprawuje, dobrze na nim silnik chodzi.
kokolokosz

Postautor: krecik » 28 paź 2019, 10:42

Niedawno byłem na wymianie w ASO Forda, niedużo mnie to kosztowało a przy okazji oczywiście filtr i też przegląd auta, bryka gotowa na zimę, zawsze serwisuję swoje auto w autoryzowanym punkcie.
krecik

Postautor: japanisa » 29 paź 2019, 21:37

[quote="krecik"]Niedawno byłem na wymianie w ASO Forda, niedużo mnie to kosztowało a przy okazji oczywiście filtr i też przegląd auta, bryka gotowa na zimę, zawsze serwisuję swoje auto w autoryzowanym punkcie.[/quote]

A jaki olej Ci zalali tam? Też Shell któryś? On jest chyba zalecany do wielu silników.
japanisa

Postautor: Savage » 30 paź 2019, 8:49

[quote="japanisa"]A jaki olej Ci zalali tam? Też Shell któryś? On jest chyba zalecany do wielu silników.[/quote]

Dla mnie Shell ma ogromnego plusa za dbanie o EGR. Jedna ma go wiele nowych aut a zapchanie go może miec niezle konsekwencje. Shell zawsze staje na wysokości zadania i dostosowuje sie do potrzeb.
Savage

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach