Alkoholik - cienka granica

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Alkoholik - cienka granica

Postautor: pigmej duży bolec » 12 sie 2013, 2:18

Mam kolegę, ma na imię Marek - wydaje mi się, że jest alkoholikiem. Średnio w tygodniu wtłacza w siebie około 25 piw. Oczywiście z uśmiechem na ustach. Rano nie ma kaca, żoładek jest tak wytrenowany, że nie wymiotuje. On nie dostrzega w sobie problemu, ale ja pijac z nim niekiedy, widzę jego drżace ręce oraz nerwowy wzrok jak brak piwka. Po czym stwierdzić, że Marek ma problem? Jak ewentualnie dać mu do zrozumienia, że powinien się leczyć, zgłosić do poradni uzależnien?
pigmej duży bolec

Re: Alkoholik - cienka granica

Postautor: Emilia » 18 cze 2014, 9:07

Często zdarza się, że ktoś pije i nie wie że już pominął swoją granicę. Nie raz któryś z moich znajomych tak popłynął, że potem nie wiadomo co z nim zrobić. Polecam Wam wtedy odtruwanie pod okiem specjalistów. Specjaliści z http://www.odtruwamy.pl/odtrucia-poalkoholowe.php są dostępni całą dobę i dojeżdżają bardzo szybko na miejsce. Polecam Wam w takiej sytuacji telefon do nich
Emilia

Postautor: olczatka » 10 sie 2014, 14:40

pijak nie przyzna się do picia, nawet sam przed sobą. Zawsze będzie twierdził, że nie ma problemu i będzie kazał sie leczyć temu co mu to powie. Dziś byłam świadkiem jak pijak uderzył głowa o beton, rozwalił sobie głowę, pełno krwi, coś okropnego. Ludzi mu pomogli, ktoś trzymał szmatę przy głowie faceta ktoś wezwał pogotowie., Czy to cos go nauczy? trudno powiedzieć...
olczatka

Postautor: Gość » 14 lut 2018, 21:52

Ja odbyłam leczenie w ośrodku leczenia uzależnień z Sułkowic. Mogę powiedzieć tylko tyle, że było skuteczne. Nie chcę wracać do szczegółów, ale dali mi odpowiednie wsparcie, które postawiło mnie na nogi. Powodzenia! Opinie o ośrodkach możecie szukac tutaj: osrodkiterapii.pl/
Gość

Postautor: Gość » 17 kwie 2018, 16:43

W walce z uzależnieniami pomaga zażywanie olejku konopnego Hempro.To naturalny produkt na cbdcentral.pl można go kupić.
Gość

Postautor: benedykta » 25 kwie 2018, 9:19

oj znam ten ból, niewinnie zaczyna się od kilku piw dziennie a kończy na alkoholiźmie. Cienka granica ...mój mąż od pół roku nie pije. W końcu udało sie , ale długa była droga by ten cel osiągnąc, prośby, groźby, nasze rozstanie, potem jego choroba...dopiero odwyk, z terapią z prawdziwego zdarzenia wśród osób które były na dnie tak jak i on i wyszły z tego - poskutkowała. Dzięki jeszcze raz ...a wam polecam ośrodek w Wiśle Tratwa. Oni na prawdę pomagają uzależnionym
benedykta