Jakie okna? Drewniane czy plastikowe?

Informacje i rady dla budujących dom.

Re: Jakie okna? Drewniane czy plastikowe?

Postautor: Gieniu » 21 sie 2016, 16:52

Moim zdaniem pcv są o wiele lepsze i przewyższają zaletami drewniane przy podobnych parametrach jakościowych okna drewniane wychodzą o wiele droższe trzeba dbać o ich konserwację i się wypaczają a z dobrej jakości oknami pcv nic takiego się nie dzieje, co do producentów to polecam przejrzeć tą stronę: www.okna-koncept.pl/produkty/okna.html fani okien trewnianych też znajdą coś dla siebie. :D
Gieniu

Postautor: jacus79 » 11 wrz 2016, 16:12

Zdecydowanie plastikowe. Są solidniejsze. Oczywiście można wybrać plastikowe a mogą wyglądać jak drewniane. Ja mam w domu takie i jestem zadowolony. Żona chciała drewniane więc poszliśmy na ugodę i mamy plastikowe z wyglądem drewnianych. Kupiliśmy w firmie Solo i dostaliśmy jeszcze rabat na wszystkie okna ze strony rabatybudowlane.pl, wystarczyło się tylko zalogować. Polecamy z żoną ;)
jacus79

Postautor: Dinren » 28 paź 2016, 8:46

polecam okna z bauen.pl u siebie w domu mam od nich okna dachowe są świetne
Dinren

Postautor: andrut1 » 13 gru 2016, 14:07

sebapiek pisze:leeloo pisze:
> Ja jestem zdecydowanie za plastikowymi, ale z odpowiednimi parametrami, np.
> takie: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/prestige-thermo. Według
> mnie drewniane są dużo ładniejsze, ale łatwiej utrzymać w dobrej kondycji
> okna pcv. Poza tym jednak różnią się ceną, więc ja wybierając okna nie
> miałem wątpliwości. Oczywiście to już jest kwestia indywidualna i zależy od
> wymagań, a przede wszystkim budżetu.

A czy zamawiałeś może okna z tej firmy Eko-Plast? Szukając jakiegoś producenta okien z Krakowa natknąłem się na nich i zastanawiam się, czy nie zamówić tych okien: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna/komfort. Tylko chciałbym dowiedzieć od kogoś kto już u nich zamawiał jak jest z montażem. Czy robiony jest poprawnie i tak dalej..

ja zamawiałem i było ok. co do montażu to trochę siedzę w tej branży i trochę okien zamontowałem. ale wtedy kiedy robiłem u siebie w domu to robota nie pozwalała mi samemu sie tym zająć i zleciłem montaż ekoplastowi, nadzorując ich czujnych okiem speca i powiem wam - mega plus! chłopaki znają sie na rzeczy, wiedzieli co i jak i naprawdę dobrze to zrobili. okna do dziś sie sprawują super takze jak najbardziej polecam :D musze przyznać, że chyba sam bym nawet lepiej nie robił...
andrut1

Postautor: totenchamek » 09 sty 2017, 15:33

Okna PCV są lepsze i cieplejsze niż tradycyjne okna drewniane. Poza ekonomią, to po prostu kwestia gustu, a o nim się - wiadomo - nie dyskutuje. Kolejny plus, to cena - okna pcv sa tańsze, nawet te 3-szybowe. W Warszawie jest Alumex - firma, która od lat produkuje jedne z najlepszych okien na rynku. Wszystkie okna nagminnie reklamowane w TV mogą się schować - to robiona na ilość masówka, która z jakością nie ma wiele wspólnego.
totenchamek

Postautor: Creed » 07 sie 2017, 0:49

Zarówno jedne jak i drugie okna spełniają swoją rolę, więc głównie wszystko będzie tutaj zależeć od Twoich własnych preferencji. Ja postawiłem na okna plastikowe od firmy Globart z Nadarzyna, bo są przede wszystkim bardzo solidnie wykonane. Wielu moich znajomych skorzystało z ich oferty i są zadowoleni więc polecam. Z tego co się orientuje mają również okna drewniane, więc jeśli chcesz to możesz się z nimi skontaktować. Na pewno pomogą i doradzą w wyborze odpowiednich okien.
Creed

Postautor: Ariadna » 09 sie 2017, 9:54

No co Wy gadacie, przecież że drewniane to dużo lepsza inwestycja. Jak budujesz dom i postawisz na okna drewniane, to masz spokój, że wytrzymają kilkadziesiąt lat (ponoć do 100). Poza tym dobrze izolują ciepło, a i wyglądają nieporównywalnie lepiej :) Sama korzystałam z usług MM Timber Windows, mają ładne modele w stylu angielskim i skandynawskim i dużo opcji dodatkowych do wyboru. Polecam się przyjrzeć i poczytać trochę na temat :)
Awatar użytkownika
Ariadna

Postautor: Astronom » 07 wrz 2017, 19:44

Ja wziąłem stare okna drewniane odczyściłem do gołego drewna, pomalowałem i dałem do oszklenia. Teraz śmigają jak nowe. Z tych okien to trzeba sprawdzać, które są dobre nie wypaczone etc i takie remontować tylko
Astronom

Postautor: fela32 » 29 kwie 2018, 19:45

Dla mnie zdecydowanie lepsze okna drewniane:) Mają klase, styl, elegancję... Ja wybrałam okna od urzedowski.pl - znacie ich? To naprawdę solidna marka i godny zaufania producent. Mają drewno najwyższej jakości.

Ostatnio przesunięty w górę 29 kwie 2018, 19:45 przez: Anonymous.
fela32

Poprzednia